کد مطلب : 63944 / تاریخ ثبت : 1398/12/09 19:07

زنگ های قانونی برای مبارزه با کرونا ویروس

البرز می تواند پایلوت پیشگیری جهت کرونا ویروس باشد/ تمام قد جهت تامین امنیت و سلامتی مردم ایستاده ایم

استاندار البرز گفت: تمام تلاش ما برای سلامت مردم است و مطمئن هستم که البرز می تواند پایلوت برای پیشگیری جهت این بیماری باشد. لذا مردم دغدغه تامین اقلام مورد بهداشتی را نداشته باشند


به گزارش خبرنگار شبکه خبری البرز، استاندار البرز روز جمعه  ضمن بازدید از چند واحد تولید اقلام ضد عفونی کننده و ماسک ، خبرنگاران را  در جریان نظارت بر روند تهیه و توزیع این اقلام در داروخانه های سطح شهر،  قرار داد.

شهبازی با اشاره به تشکیل کمیته  مبارزه با کرونا ویروس خاطرنشان کرد: لزوم آماده باش و تجهیز تمامی دستگاه های مربوطه در خصوص کرونا ویروس یکی از اقدامت مهمی بود که می بایست در این راستا و به موجب تسهیل شدن روند پیشگیرانه آن کمیته ای تحت این نام تشکیل می شد.
عالی ترین مقام دولت در استان البرز با  تصریح  این موضوع که،  آموزش اولین و مهم ترین  گام در جهت  پیشگیری از انتشار این ویروس است گفت: در این خصوص دانشگاه علوم پزشکی باید در کمترین زمان ممکن طبق برنامه های ابلاغی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، عمل کند که خوشبختانه دانشگاه علوم پزشکی استان برای تجهیز بیمارستانها اقدامات و تدابیر خاصی را در نظر گرفته است.

وی در ادامه  با بیان این که، متاسفانه  عدم برخی نظارت ها موجب شد تا مردم در خصوص تهیه اقلام بهداشتی  دچارمشکل شوند افزود: امروز نیز به جهت  بررسی میدانی از روند تولید و توزیع اقلام ضد عفونی کننده و ماسک به شهرک های صنعتی سیمین دشت و بهارستان آمدیم.

استاندار البرز با اعلام این مطلب که، مردم نگران تامین اقلام پیشگیرانه مورد نیاز خود در برابر کرونا ویروس نداشته باشند تاکید کرد: بر اساس برنامه ریزی های صورت گرفته مقرر شد ظرف چند روز آینده نیاز مردم به این مواد و اقلام به طور کامل تامین شود و دانشگاه علوم پزشکی البرز نیز مامور به نظارت و رصد بر شبکه توزیع دارو پخش را ساماندهی کند.

شهبازی با اطمینان خاطر جهت تداوم برقراری امنیت و آرامش در استان، گفت: دستگاه قضایی، امنیتی، اطلاعاتی و تمامی نیروهای مسلح پای کار آمده اند که آرامش مردم استان مستمر و مداوم باشد.

نماینده عالی دولت در استان البرزبا یادآوری این مطلب که، خوشبختانه روند شیوع در استان با کاهش روبرو است اظهار کرد: طبق گزارش رییس دانشگاه علوم پزشکی استان، در این دو روز اخیر شیوع بیماران مبتلا به کرونا ویروس رشد چشمگیری نداشته و تعداد زیادی از کسانی که در بیمارستان های استان بستری بودند پس از بهبودی  ترخیص شدند.

بیمارستان امام علی (ع) کار تست کرونا با کیت هایی که از وزارت بهداشت ارسال شده، دنبال و نتیجه را حداکثر پس از5 ساعت اعلام خواهد کرد، محور دیگر سخنان استاندار البرز بود که عنوان کرد: بر اساس گزارش ارائه شده از سوی رییس دانشگاه علوم پزشکی، در حال حاضر اقلام  دارویی نیز که برای درمان کرونا  مورد استفاده قرار می گیرد خوشبختانه موثر بوده است.

شهبازی با بیان این که، نظارت های لازم بر دستگاه های متولی جهت مقابله با کرونا ویروس رصد خواهد شد اذعان داشت: طبق تصمیمات صورت گرفته شده، مقررگردید از اجتماعات و جلسات غیر ضرور جلوگیری شود و به فرمانداران ماموریت داده شد که دستگاه های مرتبط  با قرارگاه ساماندهی مقابله با کرونا استان همه به رصد و نظارت بپردازند و نیازهای مردم به وفور در بازار یافت شود.

وی در ادامه  از دیگر اقدامات جهادی در خصوص مقابله با کرونا ویروس عنوان کرد: امروز از یک داروخانه شبانه روزی نیز بازدید بعمل آوردیم که با سرعت شبکه پخش در حال توزیع اقلام است  وسازمان غذا و داروی استان  و فرمانداران نیز بر این روند نظارت دارند.

بررسی موانع و مشکلات واحدهای تولیدی از دیگر محورهای سخنان استاندار البرز در حاشیه این بازدید بود و گفت: واحدها مشکلاتی همچون سرمایه در گردش داشتند که معاون اقتصادی استانداری مامورگردید تا ضمن  بررسی تمهیدات لازم جهت رفع موانع را ر نظر بگیرد. لازم به ذکر است از واحدهای استان قدردانی نمایم  چرا با تمام توان جهت  تامین نیاز بازار اعلام آمادگی کردند.
شهبازی ادامه داد: به طور حتم دکتر کریم رییس دانشگاه علوم پزشکی استان، نسبت به بسیج شبکه توزیع اقدام می کند تا تولیدات این شرکت ها به شکل فوری در اختیار مردم قرار گیرد.

وی با اشاره به تصمیم شورای سیاست گذاری ائمه جمعه کشور مبنی بر عدم برگزاری نماز های جمعه و جماعات، گفت: تعامل بسیار خوبی در استان وجود دارد که این امر جای قدردانی دارد، تمام تلاش ما برای سلامت مردم است و مطمئن هستم که البرز می تواند پایلوت برای پیشگیری جهت این بیماری باشد.
عالیترین مقام مسوول  در استان  با بیان اینکه امید است رسانه ها نیز در این مسیر کمک دهنده و یاور ما باشند، اضافه کرد: از مجموعه کادر بیمارستان ها و مراکز درمانی استان که در خط مقدم مبارزه برای سلامت مردم هستند، قدردانی می کنم.

شهبازی گفت: اکنون در 420 داروخانه استان اقلام ضدعفونی کننده و ماسک به اندازه کافی با نظارت علوم پزشکی در حال توزیع است، همچنین این امر برای مراکز بهداشتی روستایی نیز پیش بینی شده است.
وی با بیان اینکه برای تامین الکل مورد نیاز نیز با چند استان کشور وارد گفتگو شدیم و این امر هماهنگ شده است، افزود: در این مسیر اگر جایی قصور و کوتاهی صورت گیرد به طور حتم برخورد قانونی خواهیم داشت.

 


مسیحا اقتداریان به نقل از روابط استانداری
.چاپ مطلب
کرونا داروخانه البز پایلوت پیشگیری تولید ایمنی استاندار بهداشتی امنیت
تعداد دفعات مشاهده شده : 116
نظر شما
عکس کد
Show another codeکد جدید

آخرین مطالب