کد مطلب : 63954 / تاریخ ثبت : 1398/12/14 15:52

استاندار البرز در خط مقدم صیانت از سلامتی و امنیت

البرز در وضعیت حاد شیوع کرونا قرار ندارد/هرگونه قصور در رابطه با کرونا ویروس به سلامت و امنیت جامعه لطمه می زند/ لزوم احصا سلامتی و امنیت در مناطق حاشیه نشین و آسیب پذیر

آرامش و رضایتمندی مردم اولویت کاری تمامی دستگاه ها باید باشد . لذا در این راستا به شخصه شماره تماس راننده های توزیع اقلام را دریافت کرده و با آنها ارتباط برقرار می کنم تا از چگونگی روند توزیع به صورت حقیقی مطلع شوم

به گزارش خبرنگار شبکه خبری البرز، شهبازی در ستاد استانی مبارزه به کرونا ویروس که روز چهارشنبه در سالن شهدای دولت استانداری برگزار شد، ضمن قدردانی از تلاش های شبانه روزی مجموعه دانشگاه علوم پزشکی و اعضای ستاد برای مقابله با این بیماری و ارتقا بهداشت، درمان و سلامت استان، اظهار کرد: از مدیران استانی، فرمانداران، معاونان استانداری، دستگاه های نظارتی و بازرسی و به ویژه قضائی، نیروی انتظامی، وزارت اطلاعات، سازمان صمت، آموزش و پرورش و دانشگاه ها که در تمامی این جلسات حضور داشته و تلاش های بسیار خوبی دارند، کمال قدردانی را دارم .
استاندار البرز با  خاطرنشان کردن این که،  رسانه های معاند با سیاه نمایی و ایجاد رعب و وحشت کاذب خاطر مردم را مکدر کرده اند، افزود: برخلاف هجمه های این چنینی ما کار خود را انجام می دهیم و به وظایف خود آگاه هستیم و در سطح ملی تمامی مدیران کشور پای کار هستند.
شهبازی گفت: براساس گزارش های ارائه شده، تعداد قابل توجهی از کسانی که به سبب کرونا در بیمارستان ها بستری شده بودند، از بیمارستان ها مرخص شدند.
عالیترین مقام عالی دولت در البرزعنوان کرد:: ما به طرق ممکن نیازها و مطالبات البرز را به مراجع ملی انتقال دادیم و تصمیم های بزرگی گرفته شد که در این راستا از اعضای شورای تامین استان که نهایت پشتیبانی را داشتند قدردانی می کنم.
استاندار البرز با بیان این که، آرامش و رضایتمندی مردم اولویت کاری تمامی دستگاه ها باید باشد تصریح کرد:  اقدامات لازم تا حد توان  جهت آرامش و رضایتمندی مردم با توجه به شرایط خاص استان تمهید شده  و طی تعاملی که در مجموعه استان وجود دارد، تلاش خود را به توزیع تولیدات واحدهای مستقر در البرز در سیستم عرضه استان معطوف کردیم.
شهبازی در اقدامی منحصر به فرد  از دریافت شماره تماس های رانندگان توزیع کننده اقلام مورد نیاز بهداشتی خبر داد و  یاداور شد: حتی به شخصه شماره تماس راننده های توزیع اقلام را دریافت کرده و با آنها ارتباط برقرار می کنم تا از چگونگی روند توزیع به صورت حقیقی مطلع شوم.
وی با اشاره به این که،   نباید در سیستم توزیع استان اختلالی وجود داشته باشد  تاکید نمود: تولید در واحدها به اندازه نیاز بازار وجود دار د وتمامی اعضای مرتبط با تامین نیاز مردم به دارو و مواد ضدعفونی کننده باید پای کار باشند و کسانی که در این شرایط خاص از مسئولیت به هر دلیلی شانه خالی کردند باید باز سوی دستگاه قضا رخورد قانونی قرار گیرند.
استاندار البرز با پرداختن به این مطلب که، هرگونه قصور در رابطه با کرونا ویروس به سلامت و امنیت جامعه لطمه می زند خاطرنشان کرد:  اکنون در جنگ با بیماری کرونا قرار داریم و سربازی که در این برهه، کار را رها می کند باید مجازات شود چراکه هر گونه قصوری به سلامت و امنیت مردم لطمه می زند.
البرز در وضعیت حاد شیوع کرونا قرار ندارد دیگر مطلبی بود که شهبازی به ان اشاره داشت و گفت:  همه چیز طبق  گزارش های ارائه شده حاکی از برقراری نظم در ارائه خدمات است و جای خرسندی است که  نسبت به ویژگی های خاص استان، تراکم بالای جمعیت و... اکنون البرز در وضعیت حاد شیوع کرونا قرار ندارد ولی همچنان باید با پیشگیری و آگاهی بخشی روند صعود شیوع را متوقف کرد.
اگاهی بخشی  و اطلاع رسانی به موقع و صحیح  می تواند مانعی بر روند رو به رشد شیوع کرونا باشد دیگر موضوع مورد بحث این نماینده عالی دولت در البرز بود که به آن اذعان داشت و تاکید کرد:  ما با ضعف انتقال اطلاع سیستم  وآگاهی بخشی در میان مردم مواجه هستیم.که  باید این سیستم تقویت شود. چراکه هر چه میزان اطلاعات و اگاهی بالاتر رود ، جامعه   برای مقابله با این بیماری آماده تر خواهند بود و مردم باید بدانند که خدمتگذارنشان برای حفظ سلامت آنها در میدان هستند.
وی با اشاره به اینکه برخورد محکم و قانونی با محتکرین خواهیم داشت، افزود: با توجه به ظرفیت های البرز در بخش تولید، کشور از ما انتظار دارد که علاوه بر تامین نیاز استان، مساعدت لازم را برای سایر استان ها نیز داشته باشیم.
استاندار البرز  با اشاره به تفکیک وظایف هردستگاه در  تامین و مقابله با کرونا ویروس  گفت: براساس گزارش های ارائه شده از روند فعالیت ستاد با روزهای اول قابل مقایسه نیست و هماهنگی ها بسیار ارتقا یافته است.  هر دستگاه نیز به تفکیک عهده دار وظیفه محوله خود است  نکته قابل ذکر این که، توزیع مواد ضدعفونی کننده به عهده دانشگاه علوم پزشکی، تامین الکل واحدهای تولیدی از وظایف سازمان صمت و حمل اداره کل راه و شهرسازی نیز مکلف به تامین خودرو برای حمل و نقل می باشد و استاندار و تیم استانداری نیز ناظر عالی بر روند فعالیت آنها است.
شهبازی خطاب به دستگاه های نظارتی استان  همچنین توجه به بخش حاشیه نشین و مناطق کم برخوردار اذعان داشت: دستگاه های نظارتی بازار استان را کنترل کنند و در صورتی که نیاز مردم استان تامین شود می توانیم به استان های دیگر نیز مواد ضدعفونی کننده انتقال دهیم. همچنین باید توجه ویژه به مناطق حاشیه نشین استان داشته باشیم و نیازهای این قشر آسیب پذیر را احصا کرده و نسبت به  آنها نیز اقدامات لازم صورت پذیرد .
ضدعفونی کدن معابر و مناطق آسیب پذیر از تاکیدات استاندار خستگی ناپذیر البرز به شهرداران مناطق بود که خاطرنشان کرد: شهرداری ها باید با جدیت بیشتری پای کار باشند و برای ضدعفونی کردن معابر و... بویژه در مناطق آسیب پذیر اقدام کنند. لذا باید از ظرفیت فرودگاه های مستقر در استان برای سم پاشی و ضدعفونی کردن استان نیز بهره برداری کنیم.
وی افزود: این دوران به پایان می رسد و روسیاهی به زغال می ماند، کسانی که در این شرایط سخت در کنار مردم باشند به خوبی از آنها یاد می شود.
مسیحا اقتداریان به نقل از روابط استانداری
.چاپ مطلب
استاندار صیانت امنیت سلامت کرونا پیشگیری نظارت قانون
تعداد دفعات مشاهده شده : 267
نظر شما
عکس کد
Show another codeکد جدید