کد مطلب : 63956 / تاریخ ثبت : 1399/02/01 12:02

رییس سازمان بسیج رسانه استان البرز :

در آستانه ماه رمضان؛ توزیع بسته های حمایتی به خبرنگاران/ حمایت از خبرنگاران تنها منوط به تشریفات نیست/ خبرنگاران تریبون سازان بی تریبون اند

رییس بسیج رسانه البرز گفت: مقوله فرهنگ در کشور ما غریب و محجور است و بسیاری از خبرنگاران فعال در صحنه رسانه‌ها به عنوان تریبون‌سازان بی‌تریبون خودشان از حداقل حمایت‌ها و حتی بیمه تامین اجتماعی محروم هستندخبرنگاران مدافعان سلامت اند
ابراهیم نوروزی فر رییس بسیج رسانه البرزدر گفت و گو با  خبرنگار شبکه خبری البرز، ضمن تقدیر از تلاش های بی شائبه و بی بدیل اصحاب رسانه در تمام زمینه ها ،  ازانان به عنوان مدافعان وستگربانان سلامت  یاد کرد و اظهار داشت: خبرنگاران نیز مانند مدافعان سلامت، در خط مقدم مدیریت کرونا  می باشند.

توزیع بسته های حمایتی ویژه خبرنگاران به مناسبت ماه رمضان
وی در ادامه از توزیع بسته های حمایتی ویژه خبرنگاران البرزی در استقبال از ماه رمضان  خبر داد و  افزود: این بسته حمایتی به خبرنگارانی که براثر شیوع بیماری کرونا  دچار مشکل درآمدی شده ، تعلق می گیرد که برای حمایت از آنان درآستانه  ماه مبارک رمضان آماده سازی شده است.

وی با اشاره به منویات رهبرمعظم انقلاب اسلامی مبنی بر عزم در مساوات و کمک مومنانه اظهار داشت: ماه  مبارک رمضان ،ماه انفاق و ایثار و تجلی احسان است و می‌طلبد تا علاوه بر افراد مستضعف و محروم جامعه برای بهبود زندگی اقشار فرهیخته و آبرومند اجتماعی که هرگز اهل بیان نیاز خودشان نبوده و همواره دردشان درد مردم است و متواضعانه صورتشان را با سیلی سرخ نگه می‌دارند، نیز چاره‌اندیشی کرد.

وی افزود: بسته حمایتی ویژه‌ای شامل برخی ارزاق به همراه محصولات فرهنگی و موادضدعفونی‌کننده ، تقدیم رسانه‌ای‌های فعال در ماه‌های اخیر می‌شود.

مقوله فرهنگ در کشور جامه  غریبی  به تن کرده/ خبرنگاران تریبون سازان بی تریبون اند
نوروزی فر با اشاره به عدم تحقق پوشش بیمه خبرنگاران، یادآوری کرد: مقوله فرهنگ در کشور ما غریب و محجور است و بسیاری از خبرنگاران فعال در صحنه رسانه‌ها به عنوان تریبون‌سازان بی‌تریبون خودشان از حداقل حمایت‌ها و حتی بیمه تامین اجتماعی محروم هستند.

تدبیر مدبرانه جهت تامین امور حیاتی و معیشتی خبرنگاران
رییس بسیج رسانه استان البرز تصریح کرد: اگر برای قلم قداست قائل هستیم و از اصحاب قلم انتظار داریم تا بنا برمسوولیت اجتماعی خود صادقانه در کنارمردم و فعال درجبهه آگاهی‌بخشی وامیدآفرینی عمومی باشند و لازم است برای «امور حیاتی و تامین حداقل‌های معیشتی» آنان نیز «تدبیر» کنیم.

تورمی که گریبان مطبوعات و رسانه ها را خفه کرد
نوروزی فر وضعیت فعلی مطبوعات ورسانه های فعال را درسالیان اخیر و با تورم چندبرابری بهای کاغذ و سپس بحران «کرونا»، نگران کننده خواند و خواستار رسیدگی و حمایت عملی جدی متولیان امر و مسئولان نهادهای فرهنگی به دست‌اندرکاران سخت‌کوش این عرصه شد.

حمایت از خبرنگاران تنها منوط به  تشریفات نیست
وی خاطرنشان کرد: شعار حمایت از اصحاب فرهنگ و رسانه صرفا تبریک روز خبرنگار و تجلیل کلامی از این قشر ایثارگر کافی نیست و وقتی سخن از رسانه و مطبوعات می‌شود برخی افراد صرفا تعدادی از چهره‌های شاخص این عرصه را که بعضا دارای جایگاه‌های دیگر و حقوق و مزایای درخور هستند به ذهنشان متبادر می‌شود درحالیکه عمده خبرنگاران خط مقدم که زحمت اصلی انعکاس اخبار کنفرانس‌های خبری و پوشش رویدادها را برعهده ‌دارند فاقد حقوق ثابت و حق بیمه و مسکن و سایر حداقل‌ها هستند.

رییس بسیج رسانه استان البرز از دستگاه های اجرایی استان خواست برای حمایت از خبرنگارانی که براثر شیوع کرونا دچار مشکل کاری و درآمدی شده ، با بسیج رسانه استان همکاری کنند
 
 
 
 
 

 


مسیحا اقتداریان
.چاپ مطلب
بسیج رسانه نوروزی فر حمایت رمضان فرهنگ تریبون خبرنگار البرز
تعداد دفعات مشاهده شده : 203
نظر شما
عکس کد
Show another codeکد جدید