کد مطلب : 63991 / تاریخ ثبت : 1399/04/11 20:34

گزینه های روی میز استاندار البرز :

اعلان وضعیت قرمز در البرز/ تعطیلی پنج شنبه ها و کاهش ساعت اداری در البرز

کرونا دوباره قدرت گرفته و باید برای شکست آن بسیج شویم، کلاس های حضوری ممنوع،اصناف دوباره وارد میدان شوند، علاوه بر آن کاهش ساعت کاری و حضور حداقلی پرسنل در اداراتامری ضروری است

به گزارش شبکه خبری البرز، یشنهاد استاندار البرز به ستاد ملی مقابله با کرونا برای ، اعمال محدودیت برای توقف شیوع کرونا در البرز، مردم؛ هوشیار و آگاه باشند تا سلامت خود را از دست ندهند، صدا و سیما و رسانه های استان برای آگاهی بخشی بیشتر دوباره وارد میدان شوند، کرونا دوباره قدرت گرفته و باید برای شکست آن بسیج شویم، کلاس های حضوری ممنوع،اصناف دوباره وارد میدان شوند، کاهش ساعت کاری و حضور حداقلی پرسنل در ادارات، دستگاه های اجرایی و خدمت رسان، بر روی ارائه خدمات مجازی به شهروندان متمرکز شوند،ماسک از ۱۵ تیر ماه اجباری است، در تمامی شهرستان ها و ادارات و سازمان ها ی البرز کمیته های فرعی مقابله با کرونا تشکیل شود
نماینده عالی دولت در استان البرز با اشاره به اینکه کرونا دوباره قدرت گرفته و باید برای شکست آن بسیج شویم، گفت: متاسفانه رشد چشمگیر مراجعان به بیمارستان ها با علائم کرونا، افزایش بستری و مرگ و میر ناشی از کرونا در البرز، این استان را به وضعیت قرمز رساند.
شهبازی در جلسه ستاد استانی مقابله با کرونا که روز سه شنبه برگزار شد، با اشاره به اینکه طی ابلاغی از وزارت بهداشت بر ضرورت اعمال محدودیت در ۱۱ استان که البرز نیز جزو آنها بود، تاکید شد، افزود: البرز با همراهی مردم و بسیج مجموعه مسئولان، ۲ ماه در شرایط نسبتا نرمالی قرار داشت و اکنون نیز باید برای توقف چرخه شیوع وارد میدان شویم.
وی با قدردانی از نیروهای سپاه پاسداران و انتظامی البرز بویژه فرماندهان که همراهی بسیار خوبی با ستاد در اجرای فاصله گذاری اجتماعی داشتند، ادامه داد: برای راه اندازی تخت های نقاهتگاهی نیز اقدامات و همراهی لازم را خواهند داشت.
شهبازی گفت: تعطیلی پنجشنبه ها، کاهش ساعات کار ادارات، حضور یک سوم پرسنل در ادارات و اعمال دورکاری، موافقت برای مرخصی گروه های حساس، محدودیت فعالیت در پارک ها و مراکز تفرجگاهی، تعطیلی پاساژها و اجتماعات مسقف به ستاد ملی مقابله با کرونا پیشنهاد می شود و در صورت موافقت رییس جمهور محترم اجرایی می شود.
وی افزود: ادارات، دستگاه ها و خرید و فروش ها نسبت به ارایه خدمات در فضای مجازی اقدام کنند.
استاندار البرز با قدردانی از دانشگاه علوم پزشکی استان و خداقوت به کادر بهداشت و درمان، اضافه کرد: شهرداری کرج همراهی بسیار خوبی در مقابله با کرونا و انتظار می رود که با شدت بیشتری نسبت به ضدعفونی معابر اقدام کند.
وی با اشاره به اینکه ۵ شهرستان البرز در وضعیت قرمز قرار دارند و کلانشهر کرج نیز به وضعیت قرمز نزدیک است، گفت: استفاده از ماسک از ۱۵ تیر ماه اجباری است و باید مسئولان مربوطه در استان برای تهیه ماسک ارزان اقدام کنند.
شهبازی با اشاره به اینکه شرایط بسیار حساس تر از اسفند و فروردین است و به مردم هشدار می دهیم که اصول بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی و ماسک را جدی بگیرند، افزود: اعمال طرح زوج و فرد در تردد خودروها نیز در دستور کار خواهد بود.
وی با بیان اینکه کمیته های فرعی مقابله با کرونا در ادارات و شهرستان های البرز تشکیل شود، گفت: اصناف، صدا و سیما و رسانه های البرز همانند همیشه برای آگاهی بخشی به مردم همراه باشند.
 
مسیحا اقتداریان/استانداری البرز
.چاپ مطلب
آژیر قرمز شهرستان البرز کرونا شهبازی استاندار مقابله ستاد ملی
تعداد دفعات مشاهده شده : 105
نظر شما
عکس کد
Show another codeکد جدید