کد مطلب : 64020 / تاریخ ثبت : 1399/05/13 23:06

به تصویب اعضای شورای کرج:

افزایش 25درصدی نرخ کرایه تاکسی های کرج

لایحه افزایش ۲۵ درصدی نرخ کرایه تاکسی در جلسه رسمی شورای شهر مطرح و به تصویب اعضا رسید

به گزارش شبکه خبری البرز، بعدازظهر یکشنبه در دویست و هفتمین جلسه شورای شهر کرج، یک لایحه شهرداری مبنی بر اینکه به سازمان حمل و نقل بار و مسافر شهرداری کرج اجازه داده می‌شود نسبت به اصلاح کرایه خطوط تاکسیرانی به علت رعایت طرح فاصله گذاری اجتماعی اقدام کنند.

در توضیح این لایحه آمده است با توجه به اینکه تغییر شرایط استان در بحث بیماری کرونا موجب شده که رانندگان تاکسی تنها مجاز به سوار کردن سه سرنشین باشند در نتیجه مقرر شد تا نسبت به سرشکن کردن کرایه تاکسی نفر چهارم میان سه نفر دیگر معادل افزایش ۲۵ درصد رقم کرایه، اقدام کنند که با اکثریت آرا به تصویب رسید.

محمد یساولی سرپرست سازمان حمل و نقل و بار و مسافر شهرداری کرج در توضیح این لایحه گفت: سرشکن کردن نرخ کرایه تاکسی در بسیاری از شهرهای کشور از ماه‌های قبل اجرایی شده و ما اکنون خواستار انجام آن در شهر کرج هستیم.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه اکنون شرایط استان قرمز است و رانندگان همچنان ملزم به سوار کردن تنها سه سرنشین هستند که سرشکن کردن نرخ کرایه تاکسی، کمک مؤثری به رانندگان است.

در ادامه جلسه موضوع تأسیس شرکت احداث، نگه‌داری و بهره برداری و انتقال آزادراه کنارگذر شمالی کرج مطرح شد.

تأسیس این شرکت بر اساس مصوبه هیئت وزیران و با توجه به بحث مشارکت دولت در تأمین بخشی از اعتبار پروژه بزرگراه شمالی کرج مطرح شده است.

علی اصغر کمالی زاده، شهردار کرج در خصوص ضرورت تأسیس این شرکت با بیان اینکه تاکنون یک هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان در پروژه بزرگراه شمالی کرج هزینه کرده‌ایم، گفت: در بحث مشارکتی برای تأمین اعتبار تکمیل این پروژه نیازمند تزریق ۷۰۰ میلیارد تومان دیگر هستیم.

وی ادامه داد: از این رقم ۷۰۰ میلیارد تومانی، ۴۰۰ میلیارد تومان سهم دولت و بیش از ۳۰۰ میلیارد تومان سهم شهرداری کرج است.

شهردار کرج افزود: لازم به توضیح است این مبلغ بر اساس بروز رسانی‌های سال ۹۸ بوده که با توجه به تورم‌های پیش آمده ممکن است این مبلغ تعدیل شود.

گفتنی است پس از گفت‌وگو در خصوص این طرح مقرر شد در کمیسیون پنچ‌گانه شورا ابعاد این تصمیم بررسی شود.

همچنین در این جلسه لایحه دو فوریتی مطرح شد مبنی بر اینکه شهرداری کرج اجازه دارد در مجموع مبلغ ۱۷۰ میلیون تومانی مشتمل بر ۱۲۰ میلیون تومان جهت تقدیر از اهالی رسانه و ۵۰ میلیون تومان به منظور مشارکت در برگزاری جشنواره مطبوعات از محل بودجه اجرای برنامه آموزشی، مذهبی، فرهنگی و هنری تخصیص بدهد.

این لایحه با اضافه شدن مبلغ ۳۰ میلیون تومان به اعتبار درخواستی در مجموع به مبلغ ۲۰۰ میلیون تومان به تصویب شورای شهر کرج رسید.
مسیحا اقتداریان/ به نقل از مهر
.چاپ مطلب
لایحه تصویب شورا نرخ افزایش کرایه تاکسی
تعداد دفعات مشاهده شده : 175
نظر شما
عکس کد
Show another codeکد جدید