کد مطلب : 64027 / تاریخ ثبت : 1399/05/17 11:36

فاضلی هریکندی مطرح کرد:

خط بطلان بر فعالیت رسانه های غیر مجاز/ ساخت و ساز غیر مجاز بدون پروانه تهدیدی که گلوی شهر کرج را می فشارد

رییس کل دادگستری البرز گفت: خطری که اکنون شهر کرج را مورد تهدید قرار داده بالغ بر ساخت و سازهای غیر مجاز است که، بالغ بر۱۰ هزار پرونده در این موضوع در حال بررسی است


به گزارش خبرنگار شبکه خبری ابرز، حسین فاضلی هریکندی  در نشست  صمیمیی خود (پنج شنبه 16مرداد 99)با به مناسبت بزرگداشت  روز خبرنگار، ضمن ارج نهادن به 9خبرنگار و رسالت بی بدیل آنها در عرصه اطلاع رسانی و تنویز افکار عمومی اظهار کرد: رکن چهارم دمکراسی در جامعه بازوی توانمند دستگاه ها در بسترسازی امور عام المنفعه و پیشبرد اهداف عالیه کشور به سمت امنیت و آرامش وبه اقل رساندن  جامعه درحوزه جرم و فساد  است که به عنوان ناظرین بر عملکرد دستگاه ها می توانند با نقد منصفانه  خود مسوولین را در عرضه خدمات به جامعه یاری کنند

فاضلی هریکندی افزود: تمای دستگاه ها در جامعه باید به این باور داشته باشند روانسازی امور جز با نقد منصفانه خبرنگاران امکان پذیر نخواهد بود.

رییس کل دادگستری البرز "عدالت محوری"  را  در دستگاه قضایی کشور امری مهم برشمرد و خاطرنشان کرد: موضوعی که در استان البرزبه عنوان پایلوت کشوری از سوی دادگستری البرزبرای اولین بار درکشور مطرح شد، اخلاق مدیریتی  یا توجه به تمام موازین بحث عدالت محوری میان دستگاه ها بود.
عالیترین مقام مسوول در دادگستری کل البرز محور دیگر سخنان خود را  به عملکرد یکساله  دادگستری کل استان معطوف داشت و تصریح کرد: اگر بخواهیم به  یکی از ویژگی های خاص و  مهم  دوره جدید قوه قضاییه اشاره کنیم  اطلاق موضوع "تحول" است که از ابتدای شروع به همه سازمان‌ها و دادگستری ها ابلاغ  و برنامه ها طبق این طرح پیگیری می شود.

وی با اشاره به طرح تحول و مشکلات استانی گفت: از همان ابتدا وهمزمان با ابلاغ طرح تحول قوه قضاییه ، دادگستری کل استان البرز دست به ابتکار جدیدی زد آنهم تشکیل " شورای تحول قضایی " بر اساس سند تحول با نگاه استانی در ۸ محور تدوین شد.

"تشکیل اولین دوره کارآموزی خدمت قضایی" مطلبی بود که فاضلی به آن پرداخت و گفت: از آنجا که اغلب کارمندان و قضات البرزغیر بومی هستند. لذا یکی از راهکارها ، "تشکیل اولین دوره کارآموزی خدمت قضایی" بود که تحولی نو در دادگستری استان البرزبه حساب می آمد. این دوره با ۳۷ کارآموز شروع شد.

وی خاطرنشان کرد: متاسفانه استان البرز در رتبه بندی کارمندان بومی از رتبه پایینی برخوردار است  و ضروری به نظر می رسد که، کارآموزان با شرایط و مردم البرز آشنا شوند.

"درطرح تحول زمان در قوه قضاییه تعریف می شود" دیگر موضوع مورد اشاره این مقام مسوول بود که اظهار کرد: این موضوع بدین معنا می باشد که، هر برنامه ای مصوب شد از طرف رئیس قوه پیگیری می شود.

فاضلی در ارتباط با پرونده های معوقه و مسن نیز چنین گفت: بخشی از دلایل این موضوع با سامانه های جدید حل شد و با توجه به ۴۰ هزار پرونده یکساله حدود ۷۵ درصد آنها حل و فصل شد و امید می رود بقیه این پرونده ها نیزتا پایان شهریور به نتیجه برسد.

فاضلی با تاکید بر این که، کمیسیون هایی مانند ماده ۱۰۰ شهرداری با جدیت دنبال می شود، اذعان داشت: این بدان معنی است که، نظارت بر تغییر در رویکرد و ساماندهی ، ایمنی و ساخت و سازهای شهری انجام می شود.

"ساخت و ساز غیر مجاز بدون پروانه  تهدیدی که گلوی شهر کرج را می فشارد" دگر موضوع  مورد بحث رییس کل دادگستری البرز بود که، تصریح کرد: خطری که اکنون شهر کرج را مورد تهدید قرار داده بالغ بر ساخت و سازهای غیر مجاز است که، بالغ بر۱۰ هزار پرونده  در این موضوع در حال بررسی است که این موضوع با تلاش فراوان در شهرداری دنبال و مینا بر این است که، با یک وحدت رویه حکم  رای صادر شود.

این مقام مسئول با اشاره به ساخت ویلاهای غیر مجاز در شهرستان‌های البرز تصریح کرد: در سال ۹۷ مجموعا ۶۷۷ هکتار آزادسازی اراضی انجام شد و در سال ۹۸، حدود هزار و ۳۰۸ هکتار و این در حالیست که در ۴ ماه سال ۹۹، بالغ بر هزار و ۲۱۴ هکتار از اراضی تصرف شده، آزادسازی شد

فاضلی هریکندی با اشاره به آمار سال جاری در خصوص تغییر کاربری چاه های آب غیر مجاز افزود: ۸ هزار و ۴۸۴ حلقه چاه آب غیرمجاز در استان البرز داریم که رقم قابل توجهی می باشد که در این رابطه  دستورالعمل‌هایی صادر شده است.

وی در بخش دیگری در پاسخ به سووال خبرنگارشبکه خبری البرز مبنی بر ترویج فرهنگ آشنایی جامعه با حقوق و قوانین شهرداری به منظور جلوگیری از آسیب های اجتماعی و بروکراسی های اداری اظهار کرد: مطلب خوبی عنوان شد  که نشان از دغدغه مندی اصحاب رسانه دارد. تمام سعی ما بر این است تا با راهکارهای نوینی که درنظر داریم این امر به شکل واضح تری نمود پیدا کند که، البته گام هایی در میان برداشته شده (آنهم در مساجد و مدارس)که روند خوبی را دنبال نمود اما به دلیل شیوع بیماری کرونا این بحث با موج آرامی در پیش است.

نظارت بر فعالیت شبکه های مجازی و کانال های خبری، و برخورد جدی با هر کدام از این شبکه ها با توجه به وجود شاکی خصوصی،  قرنطینه سه لایه ای زندان ها در شرایط کرونا( زندان ها فوتی کرونایی نداشته اند)، رسیدگی به پرونده های  مالی و اقتصادی مدیران دستگیر شده  شرکت شرکت های صنعتی ، اعلام برنامه‌های مرتبط با حوزه های اقتصادی و فرهنگی، کاهش ورودی پرونده ها ، تحول سامانه ها،  ازجمله مواردی بود که رییس کل دادگستری البرز به آنها اشاره کرد.
 
 
 


 


مسیحا اقتداریان
.چاپ مطلب
رسانه غیرمجاز برخورد البرز چاه ساخت وساز شهرداری تحول
تعداد دفعات مشاهده شده : 93
نظر شما
عکس کد
Show another codeکد جدید