کد مطلب : 64048 / تاریخ ثبت : 1399/07/05 23:57

داوود اسدی:

کتابخانه عمومی شهید نیک دهقان افتتاح شد

به همت اداره کتابخانه های عمومی ساوجبلاغ، کتابخانه عمومی شهید نیک دهقان روستای لشکر آباد افتتاح شد
به گزارش شبکه خبری البرز، همزمان با چهلمین سالگرد هفته دفاع مقدس، آیین افتتاح کتابخانه عمومی شهید نیک‌دهقان روستای لشکرآباد شهرستان ساوجبلاغ با حضورامام جمعه چهارباغ، نماینده مردم نظرآباد، ساوجبلاغ و طالقان در مجلس شورای اسلامی؛ سرپرست اداره‌کل کتابخانه‌های عمومی استان و جمعی از مسوولان ، مدیران و خانواده های معظم  شهدای این شهرستان برگزار شد.

داوود اسدی رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان ساوجبلاغ با اعلام این خبر گفت: این کتابخانه در فضایی بالغ بر ۲۵۰ مترمربع با مشارکت امنای مسجد جامع روستای لشکرآباد و همچنین با همکاری بسیج سازندگی استان البرز و دهیاری روستای لشکرآباد و همچنین با هزینه بالغ بر ۹ میلیارد ریال توسط کتابخانه های عمومی ایجاد و تجهیز شد.

کتابخانه شهید نیک دهقان رقیب فرهنگی کتابخانه مرکز استان 
رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان ساوجبلاغ در ادامه افزود: این کتابخانه هم اکنون دارای ۸ هزار نسخه کتاب و بخش اختصاصی ویژه کودکان و همچنین سالن های مطالعه برادران و خواهران و تمامی خدماتی که در یک کتابخانه مجهز در مرکز استان وجود دارد در این کتابخانه ارائه می شود.

 ایجاد فضای های فرهنگی نیاز مناطق روستایی و کم برخوردار
عضو شورای فرهنگ عمومی شهرستان ساوجبلاغ خاطرنشان کرد: توجه به مناطق کم برخوردار و روستاهای فاقد کتابخانه و ایجاد فضاهای فرهنگی از اولویت‌های کتابخانه های عمومی در این شهرستان است.یک باب کتابخانه عمومی خیرساز با اعتباری بالغ بر ۱۰ میلیارد ریال در روستای عرب آباد خسروی با ۵۰ درصد رشد و همچنین کتابخانه هشتصد متری در مهدی آباد بخش چهارباغ نیز با ۹۵ درصد رشد در ماههای آتی به سرانه های کتابخوانی این شهرستان افزوده خواهد شد.

 گفتنی است؛ کتابخانه عمومی شهید نیک‌دهقان روستای لشکرآباد بخش چهارباغ شهرستان ساوجبلاغ اولین کتابخانه عمومی در این روستای پرجمعیت است که ساختمان آن با متراژ بالغ بر ۲۲۵ مترمربع توسط هیأت امنای مسجد جامع روستای لشکرآباد به صورت حق انتفاع در اختیار اداره کل کتابخانه‌ها قرار گرفته است. این فضا با همکاری بسیج سازندگی استان، دهیاری و شورای اسلامی روستا تکمیل، تجهیز و افتتاح شد.

مسیحا اقتداریان/ رییس اداره کتابخانه های عمومی ساوجبلاغ
.چاپ مطلب
اسدی کتابخانه نیک دهقان افتتاح لشکرآباد ساوجبلاغ
تعداد دفعات مشاهده شده : 80
نظر شما
عکس کد
Show another codeکد جدید