کد مطلب : 64054 / تاریخ ثبت : 1399/07/08 20:37

اجرایی شدن مرحله دوم طرح مبارزه با سرقت

عدالت پابرجاست؛ متلاشی شدن 29باند سرقت و دستگیری 120سارق

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان گفت: تلاش خواهیم کرد که افراد سابقه نتوانند از نهادهای ارفاقی برای آزادی خود استفاده کنند بلکه مدت بیشتری را در زندان باشند. چرا که بسیاری از این نوع سرقت ها از جمله سرقت هایی است که به سوی محاربه می رود و در مردم ارعاب ایجاد می کند

 به گزارش خبرنگار شبکه خبری البرز، سه شنبه 8مهرماه 99خنکای پاییز زیرپای ساعت دیداری تلخ، مثل برگی از درخت افتاده جانش را از دست می دهد، چقدر دلم از این ملاقات های دردآور مچاله می شود. دیدن زنجیرهای قفل زده ای که، تمام ثانیه ها را به گریه می اندازد. دلم برای زیبایی هایی که می بایست چشم های هرزه به طمع افتاده از پشت میله های عدالت انها را نظاره کنند می سوزد. مگر می شود پاییز بیاید و زیبایی هایش را زنجیر کرد و دور آن حصار کشید. تمام مسیر را با خود می اندیشم مردم مهربان ما را چه شده که این گونه افسار گسیخته بر روی هم می تازند؟ کوچه ها را برای هم ناامن می کنند و همنوع خود را در انتهای دلهره ها به نیستی می کشانند؟ به این می اندیشم کدام بذر نابرابر در زمین کشت شد و ریشه دواند که میوه اش شد بزهکاری و جرم؟ مگر روزگار چقدر جان دارد که هر بار می بایست جان عبرت از خود به در کند؟ نفس روزگار آسم عجیبی دارد. صدای خس خس سینه پردردش خلط تلخ مرگ را بیرون می ریزد. مدت هاست روزگار چهار زانو پشت درهای چوبی کوچه های پیر نشسته تا صدای آواز شادی و آرامش دخترکان را که دستمال های رنگ رنگ شان  را در هوا می چرخانند بشنود! روزگار با قد خمیده اش هنوز هم انتظار روشنایی فانوس های غروب پشت پنجره  خانه های گلی آرامش را می کشد......

امروز حواسم به پاییز نیست. او مرا می گیرد و نوازش می کند. من اما ،دلواپس آنچه بر دل چنگ می زند سر می چرخانم.
ردیف ردیف درس عبرت آینده گان زنجیر بر دست و مغزهای زنگ خورده نشسته اند و گویی دارند طعم  گس پیروزی لو رفته شان  را مزه می کنند که اکنون  تلخی اش کام دهان را نابود می کند. ...


چیدمان میزها  ادوات دزدی همین دست های زنجیر عدالت بسته بود که چشم هایشان با حسرت آنها را از زیر پلک هایشان می گذراندند. اکثرشان جوانان مملکتی بودند که می بایست افتخار خانواده هایشان می بودند. اما چه شدند . پرسه های بی حاصل، کشت های خاکستر شده به همراه داشت. اما به چه قیمتی؟ به قیمت  جان آدم های روبرویشان! کمی آنطرف تر مالباختگان و آسیب دیدگان منتظر آمدن قامت های عدالت  داد ستان بودند تا حرف های شان را بشنود و داد آنها را از میوه های آفت زده جامعه بستاند. زندگی امروزعقربه های ساعتش را با اکراه می چرخاند.می چرخاند. گام های استوار و قدرتمند سردار محمدیان قرمانده نیروی انتظامی استان البرز به همراه  حسن مددی دادستان عمومی و انقلاب مرکزاستان، چشم ها را به رقص وامیدارد. برخی نگاه ها حکم امنیت را حک می کنند و چشم های به خطا رفته حکم زندان....

صدای پای سربازان به احترام فرمانده شان زیباترین صدای دلنوازدر ثانیه های نیم روز طی شده بود. سردار محمدیان با لبخند همیشگی اش نیروهای عزتمندش را فرمان راحت می دهد و سلامی از سر مهر!
دادستان و فرمانده کنار پدر دلواپسی  که خط  ناموزون قمه خورده  فرزندش را نشانه گرفته  می ایستند تا بشنوند وازه های درمند این پدر و پسر را!!! پدر کارگری بیش نیست از آرزوهای  خط خورده شب هولناک  فرزند پشت کنکوری اش  سخن به میان می آورد." جناب دادستان به داد ما برسید. به خاطر یک مبایل سرنوشت پسر نخبه من عوض شد. مگر چه ارزشی داشت یک ساعت و یک مبایل که باید این گونه  با قمه فرق سر پسر من پاره شود؟  به خاطر مبایل از امتحانات نهایی جا ماند و حتی تا پای مرگ هم رفت؟"

مددی از پسر جویای واقع می شود: "شب از منزل دوستم می امدم(منطقه کیانمهر) که دو نفر با یک موتور غافلگیرم کردند و یکی از آنها  به قصد گرفتن مبایل و ساعت و کیف پول با قمه به سرم ضربه زد که همان دم از شدت جراحت بیهوش شدم و گویا ساکنان کوچه آمبولانس و پلیس را خبر داده بودند."
دادستان و فرمانده نیروی انتظامی همدست سارق را از میان جمعیت صدا زده و پرسش ها آغاز می شود. جوانی با هیکلی درشت روبروی قانون می ایستد. آدم نمی داند ناراحت شود و یا خوشحال. فقط چراهایی در دهان و ذهن مزه می شود که ردپایی از شور بختی را به جا می گذارد.

او می گوید: "سابقه دار نیست. می گوید جوانی و خامی کرد و اشتباه!!. نحوه سرقت را ازفضای مجازی و اینستاگرام  کش رفته بود. البته به گفته خودش قرار نبوده به کسی ضربه بزند و فقط از طریق ربایش وسایل دستی سرقت صورت می گرفت. اما تا پرده مغز پاره شده بود."
سارق دیگر نیز می گوید: "سابقه دار نیستم من فقط راکب موتور بودم.. اهل منطقه آق تپه است."
مددی با قوت کلام اظهار می کند که، قانون در قبال کسانی که با قمه به جان مردم دست می یازند هیچ رحمی نخواهد کرد."
دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان البرز در ادامه می گوید: طرح مبارزه با سارقین حرفه ای وباندهای سرقت از جمله طرح هایی است که حول محور امنیت استان با همکاری فرماندهی نیروی انتظامی  البرز می باشد که در حال حاضر مرحله دوم آن اجرایی شده است.
وی افزود: در پی اجرایی شدن این طرح، باندهای متعددی توسط  پلیس آگاهی و نیروی انتظامی  البرز دستگیر و شناسانیی شده اند.
مددی با بیان این که، ظرف مدت 48 ساعت گذشته ، بیش از 29 باند سرقت های خشن شناسایی د، گفت: به موجب شناسایی این باندها 120 نفر بازداشت شدند.
این مقام مسئول اذعان داشت: این هشدار را  به تمامی سارقین و افراد سابقه دارمی دهیم که دستگاه قضایی برنامه ریزی های لازم را برای برخورد شدیدتر با این نوع افراد انجام داده است.
مددی خاطرنشان کرد: پس از بررسی سابقه های افراد، تلاش  خواهیم کرد که افراد سابقه نتوانند از نهادهای ارفاقی برای آزادی خود استفاده کنند بلکه مدت بیشتری را در زندان باشند. چرا که بسیاری از این نوع سرقت ها از جمله سرقت هایی است که به سوی محاربه می رود و در مردم ارعاب ایجاد می کند.

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان  با اشاره به این موضوع که، سرقت در استان البرز نسبت به دیگر جرائم از رتبه بالاتری است، تاکید کرد: به تمام سارقین و باندهای سرقت در استان هشدار می دهیم با حضور دستگاه قضایی  و پلیس امنیت از انان سلب خواهد شد. چرا که آرامش و امنیت مردم برای ما از هرچیز بالاتر است.
مددی تصریح کرد: طرح  مبارزه با سارقین و باندهای سرقت ادامه دار و مستمر خواهد بود تا امنیت در استان برقرار شود.

عباسعلی محمدیان در ادامه  خاطرنشان کرد: عملیات فوق با همکاری  پلیس آگاهی استان ، فرماندهی انتظامی کرح و فرماندهی انتظامی شهرستان فردیس ظرف 48ساعت صورت گرفت  که منتج به شناسایی و دستگیری 120 نفرسارق ومالخر شد.
فرمانده نیروی انتظامی البرز با بیان این که، افراد دستگیر شده در قالب 29 باند فعالیت داشتند، تصریح کرد: آنچه که برای پلیس حائز اهمیت می باشد دستگیری تمام اعضا باندها می باشد.

وی از فعالیت باندهای سرقت در استان ها و شهرها خبر داد و گفت: 6باند سرقت منزل، 7باند سرقت خوردو و قطعات خودرو، 9باند زورگیری بوسیله موتور سیکلت و یا خودرو و در مواردی به صورت خفت گیری در مکان های خلوت، در سه استان و 12شهر اقدام به سرقت کرده اند. هر چند تعدادی از مجرمین وارداتی  و مربوط به استان های همجوار می باشند.
محمدیان یادآور شد: درمیان مجرمان دستگیر شده مجرمی وجود دارد که، در 6استان ارتکاب جرم داشته و در حال حاضر در دام پلیس استان البرز افتاده است.
فرمانده نیروی انتظامی البرز اقلام ومیزان کشفیات را این گونه عنوان کرد: 38دستگاه انواع خودرو (تعدادی از آنها به صورت سند نمره بوده و تغییر اصالت داده شده و تعدادی دیگر سرقتی بود و در ارتکاب جرائم استفاده می شد)، 300گوشی و تبلت، اقلام زیادی تلویزیون و طلاجات، 3قیضه سلاح مرتبط با سرقت های مسلحانه از این افراد کشف شد.
محمدیان به  ارزش ریالی کشفیات نیز اشاره کرد و گفت: ارزش ریالی اموال مکشوفه  بیش از 8 ونیم میلیارد تومان برآورد شده است.
وی در بخش دیگری از همکاری تنگاتنگ قوه قضایی با نیروی انتظامی خبر داد و اظهار کرد: این همکاری باعث شده که بتوانیم سارقین را برای مدت زمان بیشتری در زندان ها و عدم استفاده از قرارهای سبک جهت آزادی آنان، نگه داریم.
محمدیان اظهار امیدواری کرد که طرح های ضربتی بتواند احساس امنیت را در جامعه بوجود آورد.
در پیان نیز هشدار کلیدی نیز برای مردم داشت و آن این که،  از انجا که حدود50درصد سرقت ها محوریت خودرو است (به عبارتی، 25درصد سرقت ها مربوط به قطعات خودرو، 8درصد مربوط به خودرو) که در معابر رها می شوند. لذا مردم همت کنند خودروها را در پارکینگ ها پارک کنند 


مسیحا اقتداریان
.چاپ مطلب
عدالت دادستان البرز پلیس باند سرقت متلاشی زندان محمدیان فرمانده
تعداد دفعات مشاهده شده : 330
نظر شما
عکس کد
Show another codeکد جدید