کد مطلب : 64061 / تاریخ ثبت : 1399/07/22 19:24

مهدی عسکری:

دانش آموزان امانت های ارزشمند جامعه هستند تحقق عدالت اموزشی در تمام آحاد جامعه

نماینده کرج، فردیس، اشتهارد و آسارا گفت: دانش آموزان مهم ترین معادنی هستند که در اختیار آموزش و پرورش قرار دارند و ضروری است برای نتیجه گیری درست این معادن تلاش و تدبیر حداکثری داشته باشیممهدی عسکری نماینده مردم کرج، فردیس، اشتهارد و آسارا در مجلس شورای اسلامی  در گفتگو با  خبرنگار شبکه خبری البرز دانش آموزان را مهم ترین سرمایه و  معادن کشور  توصیف کرد و اظهار داشت: دانش آموزان مهم ترین معادنی هستند که در اختیار آموزش و پرورش قرار دارند و ضروری است  برای نتیجه گیری  درست این معادن  تلاش و تدبیر حداکثری داشته باشیم.

دانش آموزان امانت های ارزشمند  جامعه هستند
عسکری با بیان این که ما در قبال منابع ارزشمند انسانی چون دانش آموزان مسوول هستیم  افزود:  دانش آموزان  به عنوان امانت های ارزشمندی هستند  که به سیستم تعلیم و تربیت سپرده شده اند . لذا ما در قبال این سرمایه ارزشمند انسانی که آینده جامعه در دستان آنان خواهد بود، مسوول هستیم.

سرانه آموزش و پرورش در استان  البرز متناسب با تراکم جمعیت نیست
عضو کمیسیون  صنایع و معادن  مجلس یازدهم  با بیان این مطلب که، بودجه فعلی البرز حق این استان  نیست، تصریح کرد: با توجه به تراکم جمعیتی  (500هزار دانش آموز) ضروری است تدابیر و پیگیری های جدی در این زمینه صورت گیرد تا در شرایط کرونا و استفاده  از فضای مجازی جهت آموزش در مسیر بهتری قرار گیرد تا  این حوزه دچار مشکل نشود.
عسکری  در بخش دیگری به اختلالات و مشکلات موجود در شبکه شاد اشاره کرد و گفت: در فضای شبکه ای شاد، شاهد اختلالات زیادی هستیم و همین امرموجب بروز مشکلات و سوق دادن  نوجوانان به سمت شبکه های اجتماعی غیر ایرانی شده است.

ضرورت بررسی و برنامه ریزی مدون  آموزش فضای مجازی اولویت کاری  وزارت آ.پ/ تحقق عدالت آموزشی
این نماینده عدم امکان برخی خانواده ها برای استفاد از آموزش مجازی را از جمله مشکلات  این حوزه دانست و تاکید کرد: برخی خانواده ها علاوه بر عدم امکانت لازم برای دسترسی به آموزش مجازی، با مشکل پرداخت هزینه شارژ اینترنت نیز مواجه هستند که این موضوع در سطح کلان باید در وزارت آموزش و پرورش  بررسی شود.

وی همچنین یادآور شد: برنامه ریزی در خصوص تخصیص  و جابه جایی ردیف بودجه  اعتبارات ورزشی، اردویی، تغذیه، و... که در حال حاضر امکان استفاده در حوزه دانش آموزی و دانشجویی نیستف انجام شود تا امکان تحقق عدالت آموزشی برای آحاد جامعه فراهم شود.
نماینده  مردم کرج، فردیس، اشتهارد و آسارا  در ادامه  اهمیت انتخاب معلمان دروس مرتبط با مهارت های زندگی  را مطرح کرد و اذعان داشت:  باید توجه ویژه ای به انتخاب معلمان برای دروس مرتبط با مهارت های زندگی به سبب معلم محور بودن انان داشت.

شایان ذکر است :وضعیت استخدام معلمان، تبدیل وضعیت ها، روش ها و محتوای آموزشی، وضعیت اردوگاه های دانش آموزی استان، اهمیت بومی گزینی، بررسی و پیگیری کمبودهای جدی در حوزه سرانه های آموزشی و ورزشی  ، از دیگر موارد مهمی بود  که عسکری  به آن پرداخت.


 


مسیحا اقتداریان
.چاپ مطلب
دانش آموزان سرمایه معادن آموزش مجازی البرز عسکری سرانه
تعداد دفعات مشاهده شده : 307
نظر شما
عکس کد
Show another codeکد جدید