کد مطلب : 64076 / تاریخ ثبت : 1399/09/26 21:34

شهردار کرج پروژه های نیمه تمام را دریابد

پروژه های زیادی در سطح شهر نیمه کاره مانده که بر روح و روان مردم اثر گذاشته اند و انتظار داریم با جدیت و پیگیری شهردار و با بهره برداری از این پروژه ها، علاوه بر زیباسازی شهری، موجبات خدمت رسانی هرچه بهتر به شهروندان نیز فراهم شود

به  گزارش شبکه خبری البرز، مهدی حاجی قاسمی در سه شنبه های نظارتی با همراهی رئیس شورای شهر در بازدید سرزده از منطقه ۸ شهرداری کرج اظهار داشت: طرح محله انسان محور در راستای کاهش استفاده از خودروهای شخصی و افزایش پیاده راه ها به صورت پایلوت در هر یک از مناطق 10 گانه اجرایی شود تا بتوانیم جاذبه ها و زیست پذیری شهری را ارتقاء دهیم و پیوند بین شهروندان و فضاهای شهری را مستحکم تر سازیم.

دبیر دوم شورای اسلامی شهر کرج با بیان اینکه منطقه 8 شهرداری کرج دارای بافت قدیمی در بین سایر مناطق است، تصریح کرد: با توجه به موقعیت منطقه ۸ و وجود کوچه باغ ها از شهردار منطقه درخواست می شود تا محله ای برای اجرای این طرح انتخاب و سریعتر اجرا کند.

حاجی قاسمی به ویژگی های بارز این منطقه اشاره کرد و افزود: با استناد به شاخص های زیست محیطی پیشنهاد می شود نورپردازی مناسب در معابر جهان شهر تعبیه شود و از طریق اقدامات کالبدی و عملکردی و فراهم سازی زیرساخت ها از جمله احداث پیاده راه ها گامی در جهت بهینه سازی وضعیت ترافیکی، بهبود وضعیت زیست محیطی، رونق اقتصادی و برطرف سازی معضلات و مشکلات موجود برداشته شود.

وی با تاکید بر پیگیری و تلاش مجدانه برای ایجاد تغییرات کوچک ماندگار درسطح منطقه تاکید کرد: در راستای توسعه و تعالی منطقه یک سری کارهای کوچک در مقیاس محلی مثل زیبا سازی، نورپردازی در معابر ، بلوار جمهوری و پیاده راههای این منطقه که برای مردم دارای ارزش و خاطره است، اجرا شود.

رئیس کمیسیون عمران شورای شهر کرج با بیان اینکه دو رویکرد مهم کاهش هزینه و افزایش درآمد در مدیریت شهری شهرداری به طور جدی دنبال شود، یادآور شد: شهرداری نهادی درآمد هزینه است مدیران مناطق باید تلاشهایی که در حوزه مدیریت شهری و در خصوص توسعه شهر انجام می دهند در راستای ایجاد توسعه و فضای اثربخش در سطح شهر شوند.

حاجی قاسمی خاطرنشان کرد: یکی از مشخصه های مهمی که باید مورد توجه قرار گیرد اولویت دار کردن پروژه های عمرانی سطح منطقه است بر این اساس نگاه منطقی به این موضوع در پیشرفت شهر بی تاثیر نخواهد بود.

 


روابط عمومی شورای کرج
.چاپ مطلب
پروژه نیمه تمام= شهرداری بافت=شهر=شورا حاج قاسمی
تعداد دفعات مشاهده شده : 191
نظر شما
عکس کد
Show another codeکد جدید