کد مطلب : 64225 / تاریخ ثبت : 1400/01/16 11:12

مددی:

محدودیت‌های سخت‌گیرانه کرونایی در البرز اعمال شود

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان البرز گفت: باید محدودیت‌های سخت‌گیرانه و شدید در دو هفته آینده در استان اعمال شود تا از افزایش سرایت بیماری کرونا جلوگیری کنیم. وی با هشدار به مسوولانی که در اجرای این مصوبات کوتاهی کنند تصریح کرد: مصوبات این ستاد با توجه موضوع سلامتی مردم جنبه الزامی داشته و در صورت کوتاهی هر مسوولی با وی برخورد خواهد شد

حسن مددی عصر شنبه در چهل و نهمین جلسه ستاد مقابله با کرونا که در سالن شهدای دولت استانداری البرز با حضور استانی برگزار شد، اظهار کرد: به لحاظ اینکه از فرهنگ‌های مختلف در این استان ساکن هستند، متأسفانه با وجود تأکیدات وزیر بهداشت مردم به سفر رفته و تردد مسافرین به شهرهای مختلف افزایش پیدا کرد.

دادستان عمومی انقلاب کرج تصریح کرد: با توجه به پیش‌بینی‌ها دانشگاه علوم پزشکی در موج چهارم کرونا در دو هفته آینده دوران پیک شدید در استان خواهیم داشت بنابراین شرایط سخت‌تری را تا پایان فروردین خواهیم داشت.

وی با بیان اینکه با وجود ویروس جهش‌یافته کرونای انگلیسی و افزایش میزان سرایت آن باید محدودیت را به شدت اعمال کنیم، خاطرنشان کرد: تمام خانواده فردی که به این ویروس مبتلا می‌شود درگیر بیماری می‌شوند.

مددی با بیان اینکه تمام دستگاه‌ها استان برای جلوگیری از گسترش ویروس جهش‌یافته باید پای کار باشند، گفت: محدودیت زمانی فعالیت اصناف در زمان‌های معین باید اعمال شود.

وی ادامه داد: با گرم شدن هوا حضور مردم در تفرجگاه‌ها افزایش یافته و باید حضور آنها را در پارک‌ها و تفرجگاه‌ها به شدت محدود کنیم.

دادستان عمومی و انقلاب کرج با بیان اینکه ساعت محدودیت ترافیکی را باید افزایش دهیم، اظهار کرد: رستوران‌ها، قهوه‌خانه‌ها و محل‌های تجمع مردم باید جدی گرفته شود، چراکه وضعیت مناسبی را در رعایت پروتکل‌ها ندارند.

وی با بیان اینکه متأسفانه مردم پروتکل‌های بهداشتی مانند استفاده از ماسک و مواد ضدعفونی‌کننده رعایت نمی‌کنند، تصریح کرد: شهرداری باید بحث ضدعفونی اماکن را دستور کار قرار دهند.

مددی بیان کرد: دانشگاه علوم پزشکی تست کرونا را در ادارات در دستور کار قرار دهند، چراکه احتمال دارد بسیاری از کارکنان دستگاه‌ها ناقل یا مبتلا به ویروس کووید _۱۹ باشند.

پیک چهارم کرونا در دو هفته آینده در البرز رکورد می‌زند

وی خاطرنشان کرد: محدودیت‌های سخت‌گیرانه شدید در دو هفته آینده اعمال شود تا از افزایش سرایت این بیماری جلوگیری شود.

دادستان عمومی و انقلاب کرج با بیان اینکه باید به اندازه کافی تخت در بیمارستان‌ها جانمایی شود، گفت: تمام بیمارستان‌ها ملزم به پذیرش بیماران کرونایی باشند و تمام دستگاه‌ها برای جلوگیری از گسترش بیماری باید، پای کار باشند.

وی با بیان اینکه با بازگشت مسافران با پیک چهارم کرونا مواجه هستیم، اظهار کرد: بر اساس پیش‌بینی‌ها پیک چهارم کرونا در دو هفته آینده در استان رکورد خواهد زد.

مددی با بیان اینکه تا واکسینه کردن تمام مردم کشور فاصله داریم، متذکر شد: به همین جهت باید محدودیت‌های سخت‌گیرانه در نظر گرفته شود تا زنجیره بیماری قطع شود.
مهر
.چاپ مطلب
مددی دادستان البرز
تعداد دفعات مشاهده شده : 116
نظر شما
عکس کد
Show another codeکد جدید