کد مطلب : 64289 / تاریخ ثبت : 1400/04/15 16:47

مهدی عباسی

اماده سازی اولین مرکز تجاری سازی در پارک البرز/افزایش 6هزار مترمربعی فضای پارک البرز

رییس پارک علم و فناوری البرز گفت: با اضافه شدن فضای فیزیکی 6هزار مترمربع به فضای پارک، ازرشدی200درصدی در جذب شرکت های دانش بنیان در پارک برخوردارخواهیم شد

به گزارش خبرنگار شبکه خبری البرز،مهدی عباسی رییس پارک علم و فناوری استان البرزدردیداربا معاون پژوهشی وزارت عتف و تیم همراه ایشان که روزسه شنبه 15تیرماه صورت گرفت، ضمن تشریح وارایه گزارش عملکرد شرکت  و واحدهای فناور مستقردر پارک علم و فناوری البرز اظهار کرد: با توجه به فعالیت های پارک علم و فناوری البرزواین که طبق آمارجزوشاخص های برترکشورهستیم ، از وزارت علوم افزایش بودجه را انتظار داریم.

عباسی در ادامه، پارک علم و فناوری البرز را به حیث شرکت ها و واحدهای فناورمستقردراین پارک را چنین معرفی کرد: پارک البرز یکی از مجموعه پارک های جهاد دانشگاهی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری است. همچنین یکصد شرکت درمجموعه پارک مستقرمی باشد که ازاین تعداد بالغ بر 50شرکت پارکی و مابقی شرکت های رشدی محسوب می شوند.

رییس پارک علم و فناوری استان البرزافزود: از مجموع این تعداد نیزبالغ بر 30 شرکت، شرکت های دانش بنیان هستند که در حال حاضر مشغول فعالیت می باشند.

عباسی با اشاره به این موضوع  که یکی از دلایلی که تا کنون  پارک علم و فناوری البرز از میان 263شرکت دانش بنیان، تنها میزبان حدود30شرکت است تصریح کرد: کمبود فضای فیزیکی در استان یکی از دلایل عمده این موضوع است که، با توجه به پیگیری های اخیروبازدید معاون پژوهشی و فناوری وزارت عتف وهمچنین معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، انتظار می رود پارک البرز به سهم و سرانه واقعی خود نسبت به کل کشور برسد وتا پایان سال، 6هزار مترمربع را بتوانیم به فضای پارک اضافه کنیم.
وی گفت: با اضافه شدن فضای فیزیکی به فضای پارک، ازرشدی200درصدی در جذب شرکت های دانش بنیان در پارک برخوردارخواهیم شد.
وظیفه پارک های علم و فناوری تکمیل اکوسیستم کارآفرینی استان است؛ موضوعی بود که عباسی به آن اشاره داشت و تصریح کرد:  تسهیلات ، فضای فیزیکی، ایجاد کنسرسیوم ها و تبادل بین شرکت ها و همچنین فروش و بازار شرکت ها از جمله رویکردهای پارک ها محسوب می شوند.
عباسی تاکید کرد: امید این می رود با همیاری بخش خصوصی اولین مرکز تجاری سازی در حال اماده سازی است.

رییس پارک علم و فناوی البرز درخصوص بازارهای منطقه و فروش محصولات فناورانه  یاداور این موضوع شد که: در حال حاضر ما در حوزه سوریه، عراق و ترکیه فعالیت هایی را شروع کرده ایم و در حال رایزنی دو کشور دیگر جهت بازارهای منطقه ای نیز هستیم که تا چند ماه آتی این دو کشور نیز به این آمار افزوده خواهد شد وما با احتساب آماری، در5کشورهمسایه دفاتر بازاریابی و فروش محصولات شرکت های دانش بنیان را خواهیم داشت.  
 
مسیحا اقتداریان
.چاپ مطلب
پارک عباسی البرز تجاری سازی دانش بنیان فناوری 6هزار فضا
تعداد دفعات مشاهده شده : 158
نظر شما
عکس کد
Show another codeکد جدید