کد مطلب : 64290 / تاریخ ثبت : 1400/04/18 23:32

در حاشیه بازدید سورنا ستاری

پارک علم و فناوری البرز روی ریل توسعه فیزیکی / افق روشن پیش روی ارک البرزبه عنوان دومین پارک تاثیر گذارکشور

از آنجا که پارک البرز در نزدیکی تهران و در استانی با شاخصه های علم و فناوری مستقر شده است، ضروری است بیش از هر زمان دیگری به توسعه فیزیکی و زیرساختی آن توجه ویژه شود چرا که پتانسیل و ظرفیت لازم را به عنوان دومین پارک تاثیرگذارکشور داراست

 
به گزارش خبرنگار شبکه خبری البرز، پارک علم و فناوری البرز امروز پنج شنبه  17تیرماه1400  میزبان معاون علمی و فناوری رئیس جمهور استاندار البرز، معاون پژوهش و فناوری جهاد دانشگاهی و جمعی ازمسئولان استانی، به منظور بازدید و آشنایی بیشتر با  دستاوردها وفعالیت شرکت ها و واحدهای فناورو دانش بنیان مستقر درپارک و همچنین  بررسی زیرساخت های لازم جهت توسعه فضای فیزیکی  پارک علم و فناوری در راستای تحقق اهداف فناورانه شرکت های دانش بنیان  بود.
سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئیس جمهور درحاشیه این بازدید با تاکید بر این نکته که، پارک علم و فناوری البرز باید به محور توسعه فناوری استان تبدیل شود، اظهار کرد: مهمترین نقش پارک‌های علم و فناوری توانمندسازی و تقویت اقتصاد دانش بنیان است واین امر از طریق فراهم آوردن امکانات و برنامه‌های موثر برای حمایت از تجاری‌سازیِ طرح‌های دانشی و کمک به رشد شرکت‌های نوپا و بین‌المللی کردن آنها عملی می‌ شود که پارک البرز از این حیث بهره مند می باشد.
ستاری خاطرنشان کرد: همانطور که می دانید حمایت های معاونت علمی با نگاه فنی و تخصصی است وپارک علم و فناوری البرزنیزمحور توسعه فناوری و تجاری سازی دراستان البرزمی باشد. لذا ضروری است  ضمن حمایت های جامع از پارک البرزمیطلبد این پارک به محور توسعه فناوری، تصمیم گیری درتوسعه علم و فناوری و ارزیابی های این حوزه تبدیل شود و ما درمعاونت هیچ گونه محدودیت حمایتی در این راستا نداریم.

افق روشن پارک البرزبه عنوان دومین پارک تاثیر گذارکشور
معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری همچنین به توسعه فیزیکی و زیرساختی پارک علم و فناوری البرزاشاره داشت و افزود:  از آنجا که پارک البرز در نزدیکی تهران  و در استانی با شاخصه های علم و فناوری مستقر شده است، ضروری است بیش از هر زمان دیگری به توسعه فیزیکی و زیرساختی آن توجه  ویژه شود چرا که  پتانسیل و ظرفیت لازم را به عنوان دومین پارک تاثیرگذارکشور داراست.

مهدی عباسی ، رئیس پارک علم و فناوری البرزنیز در بخش دیگری با اشاره به این که، پارک علم و فناوری البرزدرمسیر خوبی قراردارد، تصریح کرد: حضورروسا و معاونین علمی و فناوری ریاست جمهوری را باید به فال نیک گرفت. چرا که،در همین بازدید و حضورشخص دکتر ستاری و تیم همراه ایشان مصوبات و دستاوردهای بسیار خوبی را رقم زده که خروجی آن به توسعه همه جانبه پارک  منتج می شود.

وی افزود؛  تلاش ما در پارک علم و فناوری البرزبر این است که، از طریق ایجاد زیرساخت‌های لازم، علم و دانش تولید شده در دانشگاه‌ها، مراکز آموزشی و پژوهشی را به فناوری، تجاری‌سازی ونهایتا خلق ثروت تبدیل کنیم و خوشبختانه تاکنون توانسته ایم دراین عرصه گام‌های موثری برداریم.
 
پارک علم و فناوری البرز روی ریل توسعه فیزیکی  
رئیس پارک علم و فناوری البرز با اشاره به اینکه استان البرز قطب علم و فناوری کشور است اذعان داشت: از آنجا که، بکصد شرکت از شرکت های فناور استان در پارک علم و فناوری البرز مستقر است و با توجه به درخواست های فراوان شرکت ها و واحدهای فناور استان برای استقرار در این پارک، تلاش می کنیم با حمایت های معاونت محترم علمی و فناوری ریاست جمهوری  و سایر نهاد های ملی و استانی زیرساخت ها و مساحت استقرار شرکت ها را دراین پارک گسترش دهیم.
 
شایان ذکر است: تیم همراه معاون علمی و فناوری رئیس جمهور دکترسورنا ستاری، دکتر قادری فر رئیس مرکز توسعه فناوری های راهبردی معاونت علمی و فناوری  ، دکتر صالحی معاون نوآوری و تجاری سازی فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری،  دکتر شهبازی استاندار البرز، دکتر پورعابدی معاون پژوهش و فناوری جهاد دانشگاهی، با مشایعت مهندس عباسی رئیس پارک علم و فناوری البرز و مسئولانی استانی از بخش های مختلف این مجموعه از جمله نمایشگاه دائمی محصولات شرکت‌های فناور و دانش‌بنیان،  بازدید و از نزدیک با فعالیت‌ها و دستاوردهای پارک علم و فناوری البرز آشنا شدند.
 
مسیحا اقتداریان
.چاپ مطلب
ستارپارک شبکه خبری البرز علم=توسعه فناوربازدید توسعه تجاری سازی
تعداد دفعات مشاهده شده : 123
نظر شما
عکس کد
Show another codeکد جدید