کد مطلب : 64291 / تاریخ ثبت : 1400/05/11 16:42

داریوش شم آبادی

آمستریس سبکی نوین در میان آشفتگی های ذهن/قدرت ذهن دریچه ای به سوی آرامش

مایل بودم از نزدیک ساغر را ببینم چرا که تصمیم داشتم کودکان اوتیسمی را تحت درمان قرار دهم .علت این اصرار این بود که واقعا کودکان اوتیسمی جایگاه امنی در جامعه ندارند و حتی مرکزی که بتوانند آنان را تحت نگاه و آموزش قرار دهند وتنها بسنده می کنیم به مربیان گفتار درمانی

گفتگوی مسیحا اقتداریان با داریوش شم آبادی
به خدا که وصل می شوی آرامشی تمام وجودت را فرا می گیرد که نه به راحتی می رنجی و نه به آسانی می رنجانی؛؛
انسان وقتی در صلح با خویشتن خویش باشد ذهنش تمام می شود جذبه زیبایی ، زیبایی هایی که می تواند مدار قل را بارورسازد و پیراهن عافیت را بر تن روح کند.
ذهن انسان بومرنگ تمام آمال و خواسته هایی است که اگر رستاک آن را با  باران انسانیت و اخلاق آبیاری نکنیم به آنی خزان زده می شود و چشم برهم زدنی میمیرد و میمیراند.
ایمان وباور به توانایی و قدرت الهی کوچه ای است که تو را به سرمنزل مقصود سوق می دهد. فقط کافی است تو بخواهی و بدانی که می خواهی....

فرصتی دست داد تا در روزی بهارنارنجی از فصل تابستان مسِئول کمیته هنرهای رزمی، فردی و ذهنی  کیک بوکسبنگ ایران ودارنده شال بند مشکی کونگ فواستاد داریوش شم آبادی را میزبان لحظه های خود کنیم تا عطر حضورش باغ ذهن ما را با مهربانی آبیاری کند ...
او می داند که آرامش سهم دلهایی است که، نگاهشان به سمت خداست... و همین کافی است تا تمام انرژی مثبت را در کالبد خود حس کنی..

واما....

شم آبادی ورزش و قدرت ذهن را منطبق برجان و تن می داند و چنین توضیح می دهد: روح ورزش های رزمی ورزش های ذهنی است. یکی از مهم ترین اتفاقاتی که در ورزش های رزمی می افتد این است که، بجز ورزیدگی فیزیک جسمی می بایست  روان خود را ورزیده تر می کنیم تا بتوانیم با بهره مندی از قدرت ذهن کنترل  خود نسبت به محیط  پیرامون خود را نیز داشته باشیم و آنچه که خداوند وعده داده که انسان با قدرت ذهن خود می تواند کوه را جابه جا کند، اتفاق بیافتد.
حال در کنار ورزش های رزمی به مرحله ای از بصیرت رسیده ایم که  بتوانیم با روش های ابداعی  روی ذهن و انرژی نیز کار کنیم.

از استاد درمورد سبک جدید و ابداعی اش می پرسم؛ با لحنی آرامبخش پاسخم را پذیرا می شود و می گوید: سبک ابداعی و نوینی که ابداع کرده ام شباهت هایی با تای چی چوآن دارد اما نسبت به تای چوان و امثال آن ، قوی تر و متفاوت تر است. به همین دلیل نام منحصربه فردی برای این سبک انتخاب کردم که برگرفته ازماهیت اصیل ایرانی با نام «آمستریس» (دختر داریوش) است که برند انحصاری شخص خود من محسوب می شود که در این راستا و با همین نام دانشچوهای بیشماری را تحت آموزش و تعلیم  قرار داده ام.

از استاد شم آبادی در مورد روند درمان بیمار اوتیسمی خود با نام "ساغر" درموسسه وخانه آرامش را که خبری بسیار مسرت بخش درچگونگی بهبودی این بیمار توسط ایشان انجام شد را، جویا می شویم چرا که تمام مدارک نشان می داد ساغر جزو بیماران اوتیسمی است که در طی دوجلسه توانسته تا حد زیادی موجب شادی خانواده را فراهم آورد: ابتدا از شکل گیری خانه ارامش برای شما بگویم. ازآنجا که انسان ها به هر دلیلی به دنبال یافتن آرامش و آسایش روحی روانی هستند؛ سعی شد این مکان نیز براساس همین ایده نوآورانه تعبیه شود تا بیماران احساس و دریافت انرژی آرامش را لمس کنند  وبا بهره گیری از این آرامش شاید از ناهنجاری های اجتماعی که عمده آنها براثر آشقتگی های روحی و روانی اتفاق می افتد جلوگیری شود. چرا که اگر بتوانیم آرامش را به دیگران هدیه دهیم بسیار کار بزرگی به خصوص برای نسل جوانان انجام داده ایم و آنان را در مسیر درست هدایت می کنیم که می توانند بهتر و راحت تر با مشکلات وبحران های روحی وروانی کنارآیند. به جرات می توانم عنوان کنم که درمدت دوسال آموزش، حدود 400جوان که دچار بیماری اعتیاد بودند درمان کنم که، خدا را سپاس در حال حاضربا تکیه بر توان خداوند حال خوبی دارند و به آرامش  و ورزش روی آوردند.

وی ادامه می دهد:  این همان چیزی است که ما به دنبال آن هستیم و آن بهبودی شرایط روحی بهتر و برگشت به زندگی و آشتی با آن است. این تغییر نگاه به زندگی می تواند مسیرهای روشن تری را برایشان فراهم آورد که بتوانند بر مشکلات فائق آیند.

در خصوص ساغر، بیمار اوتیسمی رشته کلام را کلاف می کند و چنین،  واژه ها را با احساس و انرژی به هم می بافد: ابتدا بگویم که بنده پزشک نیستم و یک مربی هستم واز وظایف مربی گری برای بهبود بیماران استفاده می کنم . ساغر کودک یکی از دانشجویان بنده می باشد که به مدت دوسال درکانال کاری من بصورت مجازی تحت آموزش بود که در این میان از بیماری دخترشان سخن به میان آمد و مایل بودم از نزدیک ساغر را ببینم چرا که تصمیم داشتم کودکان اوتیسمی را  تحت درمان قرار دهم .علت این اصرار این بود که واقعا کودکان اوتیسمی جایگاه امنی در جامعه ندارند و حتی مرکزی که بتوانند آنان را تحت نگاه و آموزش قرار دهند وتنها بسنده می کنیم به مربیان گفتار درمانی.

او ادامه می دهد: به همین دلیل تمام اندیشه وایده ها را براین گذاشتم که بتوانم به ساغرو ساغرهای جامعه کمک نمایم. ساغر یک کودک اوتیسمی گفتاری و ذهنی صددرصد بود. مدارک را نیز شما ملاحظه کردید. ساغرازلحاظ مفهومی قادر به درک هیچ مفهومی نبود. از کودکی (در حال حاضر 11ساله است) نیز هیچ نوع تکلم و گفتاری نداشت. کل کار درمانی با ساغر در دو جلسه خلاصه شد. جلسه اول حدود یک ساعت و 20 دقیقه و جلسه دوم حدود یک ساعت بود که در دومین جلسه توانستم  با ساغر ارتباط ذهنی برقرار کنم. ناگفته نماند کودکان اوتیسم به لحاظ ذهنی و رفتاری دارای پرش های فراوان  وبسیار ناآرام اند و جای ثابتی برای نشستن نمی شود برایشان تعریف کرد. ابتدا  توانستم از طریق ذهن به مدت یک ساعت در کنار خود او را نگه دارم. به عبارتی ذهنش را متمرکز کردم و اجازه ندادم  ذهن ساغردچار پرش شود و چنین شد که ذهن خودم را روی ذهن وی کانکت کرده و با دستورات ذهنی که می دادم موفق شدم،هم مطلب بدهم وهم مطلب بگیرم و در نهایت وبه لحاظ مفهومی این فرشته عزیز را ترغیب به پاسخگویی کردم که موفقیت خوبی بود چرا که با همین شرایط چند کلمه را بر زبان جاری کرد. به نظرمن پیشرفت عالی بود چون توانست محل گوش، بینی، چشم، دهان وحتا دراینترنت گوگل پلیررا نشان دهد در حالی که درکی از مفاهیم نداشت. پیشرفت ساغر وصف ناشدنی وعالی بود آنهم در دو جلسه ایتدایی.
شم آبادی تاکید می کد، همین سبب شد که مصمم و متمرکز روی این نوع بیماری ها شوم. شاید به خاطرحس مسئولیت  پذیری که در من نسبت به هموطنان عزیزدارم مرا را به این جهت هدایت کرد.باید بگویم تا جایی که در توانم است سعی دارم مشکلات جامعه را درحیطه کاری خود، مرتفع کنم واحساس آرامش را به مردم خوبم هدیه دهم. زیرا معتقد هستم هرکسی لایق یک زندگی شاد، آرام و بی دغدغه است.
این گفتگو ادامه دارد......
راه های ارتباطی با استاد داریوش شم آبادی:
اینستاگرام و تلگرام و یوتیوپ و فیس بوک 
 
همه به یک آدرس 
 
@dariushshamabadi

وب سایت 
Www.Telekinesisuni.com

 مسیحا اقتداریان
.چاپ مطلب
شم آبادی اوتیسم ذهن ساغر آمستریس استاد تای چی چوآن
تعداد دفعات مشاهده شده : 342
نظر شما
عکس کد
Show another codeکد جدید