کد مطلب : 64318 / تاریخ ثبت : 1400/06/09 23:21

داوود اسدی

بی قراری استاندار البرز در عزل و نصب مدیران

برخی از این عزل و نصب های چنان شتابان صورت می گیرد که گاها مسولیت برخی افراد به کمتر از چهار هفته رسیده است

 
 
✍️ داوود اسدی
 
صبح امروز یک کار پژوهشی در خصوص «اپیدمی انتصابات در استانداری البرز» به دستم رسید که در این گزارش بر تعداد عزل و نصب‌های استاندار در طول سه سال دوره خدمت وی اشاره و به ذکر اسامی آن مدیران پرداخته بود. با خود فکر کردم که دلیل بی قراری آقای استاندار در این عزل و نصب های شتابزده چه میتواند باشد؟
 
برخی از این عزل و نصب های چنان شتابان صورت می گیرد که گاها مسولیت برخی افراد به کمتر از چهار هفته رسیده است؛ بطور مثال در کمتر از ۳ سال گذشته اداره کل سیاسی و انتخابات استانداری البرز ۶  مدیرکل به خود دیده است و جالب اینکه هم اکنون این اداره ؛ مدیرکل ندارد و یا فرمانداری نظرآباد ۵ فرماندار و سرپرست را تجربه کرده است. انتصاب ۴۲ مدیرکل؛ ۱۸ بخشدار؛ ۱۱ فرماندار؛ ۲۱ معاون فرماندار؛ ۱۵مشاور استاندار؛ ۲۲ معاون مدیرکل؛ ۸ معاون استاندار و ۹ انتصاب دیگر تنها بخشی از عزل و نصب هایی است که طی سه سال اخیر صورت گرفته است که این بی قراری در عزل و نصب ها در نوع خود کم نظیر یا بی نظیر است. 
 
در استانداری تعداد ۱۸ پست مدیرکلی وجود دارد و استاندار البرز در طول دوره خدمت خود ۴۲ نفر حکم صادر کرده است !!! در این مدت استاندار البرز ۱۵۵ حکم فقط در مجموعه استانداری و رده های تابعه صادر کرده است که از سال ۱۳۸۹ تا کنون بی سابقه بوده است. احکام انتصاب ادارات کل سایر نهاد ها و وزارتخانه ها و سازمان های خدمات رسان که با تایید استاندار از سوی مراجع بالادستی صادر می شود را در این قسمت کنار می گذاریم.
 
به نظر من علاوه بر دلایل بسیار قابل قبول و موجهی که نگارنده یادداشت با موضوع « اپیدمی انتصابات در استانداری البرز» آورده است ؛ مهم‌ترین دلیل این بی قراری و عدم ثبات در عزل و نصب مدیران «غیر بومی بودن استاندار » است که به دلیل عدم شناخت کافی از نیروهای تحت امر ؛ دچار «آزمون و خطاهای مکرر» شده است و طبیعتاً استاندار میخواهد مأموریت‌های استانی خود را به نحو احسن پیش ببرد و چون شناخت کافی به نیروها و مدیران ندارد؛ پس از نصب مدیر مربوطه متوجه عدم انطباق توانایی‌های آن فرد با ماموریت‌های تعریفی شده و دست به تغییر مدیر مربوطه می زند! و همین گزارش کوتاه دلیل محکم و مویدی در لزوم بکارگیری «مدیران بومی توانا و دلسوز » چه در سطح استان و چه در سطح شهرستان است.
 

داود اسدی
.چاپ مطلب
اسدی=عزل و نصب استاندار البرز بی قرار
تعداد دفعات مشاهده شده : 45
نظر شما
عکس کد
Show another codeکد جدید