کد مطلب : 64376 / تاریخ ثبت : 1400/06/26 23:03

برگزاری کمیته پیوند اعضا؛ بیمارستان مسیح دانشوری به عنوان قطب بیماری‌های صعب‌العلاج کشور/

جلسه کمیته علمی پیوند اعضاء مرکز جامع پیوند حضرت مهدی(عج) بیمارستان مسیح دانشوری به ریاست ولایتی و با حضور پزشکان، متخصصان، کادر درمان این مرکز و همچنین احمدی رئیس شبکه آموزش صدا و سیما برگزار شد
به گزارش خبرنگار شبکه خبری البرز، khabar31T علی اکبرولایتی در ابتدای جلسه با اشاره به این موضوع که،  خدمتگذاری به مردم به عنوان بهترین عبادت سنجیده می شوند اظهار کرد: این مرکز با سابقه طولانی درمان بیماری های ریوی و به ویژه سل توانست با تحقیق و پژوهش های مستمر و عمیق، داروهای قابل ملاحظه ای را برای درمان این بیماری معرفی کند.
وی افزود: هر چند کماکان مواردی وجود دارد که داروها بر این بیماری مهلک مؤثر نیست و تلاش ها در این زمینه برای دستیابی به یافته های جدید دنبال می شود.

رییس بیمارستان مسیح دانشوری با خاطرنشان کردن این مطلب که، لازمه درمان سل به صورت پزشکی و طبی، جراحی است، گفت:این که پیوند اعضا قله پزشکی محسوب می شود تردیدی نیست و در بین اعضا،، پیوند ریه از همه مهمتر است.

۱۳۴ نفر پیوند ریه دریافت کرده اند
در سال ۱۳۸۳ فعالیت پیوند ریه در این بیمارستان آغاز شد و تاکنون  ۱۳۴ نفر پیوند ریه دریافت کرده اند  مطلبی بود که ولایتی به آن اشاره داشت و اذعان نمود: البته برخی افراد یک ریه و برخی نیز دو ریه پیوند زده‌اند که به این ترتیب با احتساب دو پیوند ریه برای برخی افراد، بیش از ۲۰۰ ریه پیوند اجرا شده است.

عالی ترین مقام مسوول در بیمارستان مسیح دانشوری تاکید کرد: خوشبختانه مرکز پیوند حضرت مهدی (عج) با زحمت و تلاش همه همکاران راه اندازی شده است و می تواند زمینه توسعه خدمات در ابن خصوص باشد.

در بخش دیگری از این جلسه  احمدی   ضمن تقدیر و تشکر از مدیریت مثال زدنی ولایتی و متخصصان و کلیه کادر درمان بیمارستان مسیح دانشوری گفت: ۱۹ ماه است که درگیر کرونا هستیم و تاکنون ۱۹۶۰۰ کلاس آموزشی برگزار کردیم و تلاش شد تا گام به گام و همراه با پزشکان، پرستاران و کادر درمان بتوانیم گوشه ای از زحمات مدافعان سلامت را منعکس کنیم.

وی افزود: امروز و در این مجموعه با اقدامات بزرگ و فعالیت های امید بخش که مورد نیاز جامعه و مردم است مواجه شدم که باید به ولایتی، همه دست اندرکاران، متخصصان و همه کسانی که خیرانه و مومنانه این اقدامات بزرگ و به ویژه ساختمان بزرگ و جدید بیمارستان را اجرایی نموده اند دست مریزاد گفت.

حجم بزرگ عملیات سلامت  از نگاه دوربین
رئیس آموزش صدا و سیما با اشاره به ضرورت معرفی فعالیت های این مجموعه بزرگ که شفا بخش ریه های دردمند بیماران به ویژه در این ایام کرونایی است تصریح کرد: ما وظیفه خودمان می دانیم که هرچه بهتر و کامل تر بتوانیم این اقدامات را منعکس کنیم و تلاش خواهیم کرد این حجم بزرگ عملیات سلامت را از نگاه دوربین بیان کنیم و بتوانیم در آینده نزدیک مستند بیمارستان مسیح دانشوری را در جهت امید افزائی ارائه نمائیم.

مرکز مسیح دانشوری به عنوان یکی از مراکز بسیار مهم جهانی پیوند در ایران/بیمارستان مسیح دانشوری به عنوان قطب بیماری‌های صعب‌العلاج کشور

مسلم بهادری عضو شورای عالی و شورای علمی مرکز تحقیقات سل و بیماری‌های ریوی مرکز تیز با تصریح این موضوع که، باید از مرکز مسیح دانشوری به عنوان یکی از مراکز بسیار مهم جهانی پیوند در ایران یاد کرد، گفت: بیمارستان مسیح دانشوری به عنوان قطب بیماری‌های صعب‌العلاج کشور به خصوص در زمینه بیماری‌های ریه، کبد، قلب و ... مطرح است و اقدامات فراوانی را در این مرکز  در حوزه پیوند اعضا و با پیوند ریه آغاز کردیم و  بعدها پیوند قلب، کلیه، کبد، پانکراس و ... هم انجام شد.

 بهادری افزود: به عنوان نمونه تعداد پیوند قلب که در این بیمارستان انجام گرفته به تنهایی از تمام کشور بیشتر است و این نشاندهنده آن است که اقدامات مفیدی در این بیمارستان با تدبیر و تلاش محقق گردیده است.

بیمارستان مسیح دانشوری، مرکزی که تمامی پیوندها در آن انجام می‌شود

 قائم مقام بیمارستان مسیح دانشوری هم افزود: این مرکز از آذر  ۱۳۸۳ شروع و با پیوند ریه فعالیت خود را آعاز نموده و در طی این ۱۷ سال به مرکزی که تمامی پیوندها در آن انجام می‌شود تبدیل شده است.

جماعتی اذعان داشت: در این مرکز انواع پیوندها در حال انجام می باشد و تاکنون  ۱۳۴ پیوند ریه، ۲۹۴ پیوند قلب،۹ پیوند کلیه و قلب، ۲ پیوند قلب و ریه، یک پیوند قلب، کلیه و پانکراس، ۱۷ پیوند کبد ، ۱ پیوند کبد و قلب همزمان به انجام رسیده ضمن آنکه واحد فراهم آوری مسیح دانشوری تاکنون ۲۰۳۰ مورد اهدای عضو از افراد مرگ مغزی را به انجام رسانیده و از جمله به بانک چشم ایران نیز قرنیه هایی از موارد مرگ مغزی اهدا نموده که تاکنون به ۱۵۰ مورد رسیده است.

وی تصریح کرد: این اقدامات و فعالیت ها نشان می‌دهد تیمی که در این مرکز فعالیت می نماید بسیار قوی، هماهنگ و منسجم است.


 


مسیحا اقتداریان
.چاپ مطلب
پیوند اعضا ولایتی کمیته مسیح دانشوری
تعداد دفعات مشاهده شده : 53
نظر شما
عکس کد
Show another codeکد جدید