کد مطلب : 64517 / تاریخ ثبت : 1400/07/19 23:15

حاجی قاسمی

ضعف در دستگاه های نظارتی شهرداری؛ میدان مین عدم نظارت بر تخلفات زیر پای شهرداری کرج

دبیر شورای شهر کرج، با اذعان بر اینکه در ازای هر 100 نفر نیروی ستادی حدود سه نفر نیروی حراست و بازرسی در شهرداری کرج فعالیت می کنند، وقوع تلخ ترین و فاحش ترین تخلفات را موجب تعجب و تاسف دانست.

به گزارش خبرنگار شبکه خبری البرز، مجتبی حاجی قاسمی با اشاره به وظیفه دستگاه های نظارتی اظهار کرد:  ضمن اعلام ارادت به همه ارکان نظام اسلامی خصوصا دستگاه‌های نظارتی، باید اعلام کنم در حال حاضر، دو و نیم طبقه از شهرداری کرج با بهره مندی ازبهترین امکانات سخت افزاری و نرم افزاری در اختیار مجموعه های نظارتی از جمله حراست، بازرسی و هسته گزینش قرار دارد اما به رغم این امکانات و تعداد نیروی انسانی، متاسفانه شاهد وقوع تلخ ترین و فاحش ترین تخلفات و فسادها در شهرداری هستیم.

حاجی قاسمی، به انعقاد یک مورد قرارداد سراسر تخلف در یکی از سازمان های شهرداری کرج اشاره کرد و افزود: با وجود اتوماسیون و سایر امکانات سازمانی، این قرارداد در هیچ سامانه ای ثبت نشده و بخش های نظارتی کوچکترین نظارتی بر نحوه انعقاد و مفاد آن نداشته اند.

وی از وجود این گونه مین های حقوقی، مالی و قراردادی متعدد زیر پای شهرداری کرج سخن گفت و تصریح کرد: در روزهای آتی به تفصیل درباره قرارداد مورد اشاره صحبت خواهم کرد.

این عضو شورای شهر کرج، با انتقاد از عدم نظارت موثر بر عملکرد شهرداری و مناطق و سازمان های تابعه آن اضافه کرد: متاسفانه عمده ارزیابی های این بخش های نظارتی بر اساس گزارش و خبر شکل می گیرد و نه بر اساس نظارت های فرایندی و هوشمند.

حاجی قاسمی تاکید کرد: تنها زمانی موفق خواهیم بود که شعار بخش های نظارتی شهرداری از پرونده سازی به سمت صیانت و کارآمدی با  استفاده از ابزار و امکانات به روز، تغییر کند.

دبیر شورای شهر کرج، مستند به فرمایشات رهبر معظم انقلاب تاکید نظام بر مبارزه با ناکارآمدی‌ در کنار مبارزه با فساد است و لذا شناسایی افرادی که به کار سازمانی خود نمی پردازند و به نوعی ترک فعل کرده اند نیز ضرورت دارد و کار نکردن نوعی فساد و شاید بالاترین فساد است.


مسیحا اقتداریان/ شورای شهر کرج
.چاپ مطلب
شهرداری تخلف نظارت فساد مین قرارداد انعقاد حاجی قاسمی
تعداد دفعات مشاهده شده : 43
نظر شما
عکس کد
Show another codeکد جدید