کد مطلب : 64518 / تاریخ ثبت : 1400/07/20 15:44

فضای سبز پیرامون کرج توسعه یافته است

رییس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری کرج از اجرای سیستم‌های آبیاری نوین با راندمان بالا در محدوده‌های شمال غربی و جنوب غربی این کلانشهر خبر داد.

پیمان بضاعتی پور  اظهار کرد: با تلاش بی وقفه واحد آب و تاسیسات سازمان، با هدف آبیاری عرصه‌های فضای سبز و توسعه جنگلکاری پیرامون شهر با استفاده از آب خام، سیستم‌های آبیاری نوین با راندمان بالا در محدوده های شمال غربی (لشگر ۱۰ سید الشهدا) و جنوب غربی (حلقه دره) اجرایی شده است.

وی اضافه کرد: اهمیت توسعه کمربند سبز پیرامون شهر به منظور جلوگیری از گرد و غبار و کاهش آلودگی هوا بر کسی پوشیده نیست.

وی ادامه داد: توسعه فضای سبز و لزوم تامین آب مورد نیاز آن از یک سو و کاهش نزولات جوی و بروز پدیده خشکسالی‌های اخیر و کمبود منابع آب خام فضای سبز از سوی دیگر، تامین آب مورد نیاز عرصه‌های فضای سبز توسعه یافته را با مشکل مواجه کرده است.

به گزارش شبکه خبری البرز؛ بضاعتی پور تاکید کرد: پروژه توسعه جنگلکاری پیرامون شهر کرج در سال گذشته و نیمه اول سال جاری در عرصه‌های فضای سبز شمال غربی (لشگر ۱۰ سید الشهدا) و جنوب غربی (حلقه دره) اجرا شد.

وی توضیح داد: در همین راستا واحد آب و تاسیسات سازمان سیما، منظر و فضای سبز به منظور آبیاری عرصه‌های فضای سبز پروژه مذکور نسبت به تامین منابع آب خام و طراحی و اجرای خطوط انتقال، شبکه توزیع و سیستم آبیاری اقدام کرده است.

این مسئول گفت: اقداماتی از قبیل شناسایی و استحصال منابع آب غیر شرب منطقه، اجرای خطوط انتقال آب خام و شبکه توزیع و اجرای سیستم آبیاری قطره ای و ... باعث آبیاری تمامی عرصه‌های فضای سبز به مساحت ۳۰۰ هکتار با استفاده از آب خام و عدم استفاده از آب شرب آبیاری و همچنین کاهش مصرف آب به سبب اجرای سیستم‌های آبیاری نوین با راندمان بالا شده است.


.چاپ مطلب
پیمان بضاعتی پور سازمان سیما، منظر و فضای سبز
تعداد دفعات مشاهده شده : 30
نظر شما
عکس کد
Show another codeکد جدید