كد مطلب : 60431 تاریخ : 1398/02/30
 

کیان پور:
شهردار تهران ضابطه را جایگزین لابی گری کند

نایب رییس کمیسیون عمران مجلس با بیان اینکه شهردار پایتخت باید ضابطه را جایگزین لابی گری کند، تصریح کرد: اولویت نخست شهردار باید توسعه مترو باشد

مجید کیان پور در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با بیان اینکه به عنوان یک شهروند از شهردار تهران انتظار دارم که به امورات اجرایی بیشتر از  مباحث سیاسی و جناح بندی بپردازد، گفت: انتظار می رود شهردار از همه ظرفیت و توانمندی های موجود جهت رفع مشکلات پیکره شهرداری استفاده کند.

نماینده دورود و ازنا در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه شهردار پایتخت باید ضابطه را جایگزین لابی گری کند، تصریح کرد: اولویت نخست شهردار باید توسعه مترو باشد و از سویی توجه جدی به خدمات شهری از جمله توسعه حمل ونقل عمومی، فضای سبز، ساماندهی پسماند را در دستور کار قرار دهد.

وی با تاکید بر اینکه توجه به درآمدهای پایدار برای شهرداری باید در کانون توجه شهردار کلانشهر تهران قرار گیرد، افزود: حمل ونقل عمومی باید در پایتخت به روزرسانی شود زیرا پایتخت با کمبود و فرسودگی حمل ونقل عمومی مواجه است؛ در این رابطه شهردار باید نهایت اهتمام خود را برای تامین منابع مالی جهت توسعه و نوسازی حمل و نقل حتی از طریق پیگیری برای استفاده از منابع صندوق توسعه ملی داشته باشد.

این نماینده مردم در مجلس دهم، افزود: مدیریت شهری باید به گونه ای در این مسیر گام بردارد تا شهروندان جهت استفاده از حمل ونقل عمومی ترغیب شده و بتوان تعداد خودروهای تک سرنشین را کاهش داد.

کیان پور با تاکید بر اینکه  شهردار باید از گسترش بی رویه پایتخت جلوگیری کند، گفت: فضاهای شهری بسیار خوبی در پایتخت وجود دارد که به علت عدم توجه به بافت های فرسوده شهری و سکونتگاه های غیررسمی تبدیل شده اند.

نماینده دورود و ازنا در مجلس دهم، بر ضرورت توجه شهردار به بافت های فرسوده پایتخت تاکید کرد و ادامه داد: باید از تجارب مفید دنیا جهت رفع مشکلات بافت فرسوده استفاده کرد؛ شهردار از بدنه دولت است و به طور قطع می تواند پیگیری های مناسبی را برای رفع مشکلات شهری داشته باشد.

نایب رییس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه برای رفع مشکلات پایتخت به فردی متخصص نیاز داریم نه بومی، تصریح کرد: شهرداری باید با همکاری مناسب با دولت مشکلات پایتخت را رفع کند و به وی اجازه داده شود که با تمامی توان به کارها و امورات اجرایی بپردازند و تحت فشار قرار نگیرد./

تاریخ درج : 1397/02/26 09:58

©2010 www.KHABAR31.ir . All Rights Reserved