كد مطلب : 63744 تاریخ : 1399/03/10
 

آغاز فاز دوم گازرسانی بخش آساراا
روستاهای محور کرج_ چالوس روی ریل گاز رسانی/ طرح بزرگ انتقال گاز از بوئین‌زهرا به کرج

مدیر عامل شرکت گاز البرز گفت: پروژه فاز دوم از جمله 7فاز در دست اجرا می باشد که در این راستا عملیات محور جوستان تا گچسر که به طول ۵۳ کیلومتر می باشد که آغتاز این پروژه چیزی بالغ بر۴۶ میلیارد تومان از محل اعتبارات داخلی شرکت ملی گاز ایران برای این مهم هزینه می‌شود

به گزارش خبرنگار شبکه خبری البرز، مراسم کلنگ زنی و شروع عملیات اجرایی فاز دوم پروژه گاز رسانی به بخش آسارا  با حضور استاندار البرز، مسؤولان استانی و اهالی بخش آسارا برگزارشد.

در حاشیه این مراسم حسین تقی نژاد مدیر عامل شرکت گاز استان البرز اظهار کرد: پیگیری این موضوع سال های متمادی است که، روی میز بسیاری از مسوولین امر قرار می گیرد اما به دلایلی هر بار با موانعی روبرو می شد. اما در دولت کنونی این موضوع از سال 90مجدد مورد بررسی قرار گرفت و در سال 94 خط انتقال20کیلومتری گاز در منطقه طالقان تحقق یافت.

تقی نژاد با بیان این که، در حال حاضر 15 روستا در شهرستان طالقان از نعمت گاز برخوردار است، خاطرنشان کرد: علاوه بر این 15 روستا، در 28روستای دیگرعملیات اجرایی در دست اقدام است و تا دو سال آتی 75 روستای طالقان از نعمت گاز بهره مند خواهند شد که با این احتساب می توان این ادعا را داشت که صد در صد جمعیت روستایی در منطقه طالقان گاز رسانی خواهد شد.

وی بخش دیگر سخنان خود را به عملیات گاز رسانی محورکرج_چالوس اختصاص داد و افزود: درحوزه استحفاظی استان البرز، پانزده روستا در پایین سد و ۳۸ روستا در بالای سد به همراه شهر آسارا نیزعملیات گازرسانی را آغاز نموده ایم.

تقی نژاد تاکید کرد: با گاز رسانی در مناطق روستایی می توان بازار کار را در این مناطق فراهم نمود و انتظار می رود تا سال 1400 در روستاهای محور چالوس مشکلی با نام تامین گاز نخواهیم داشت.

مدیرعامل شرکت گاز استان البرز با اشاره به این که، همیشه موضوع گاز در مناطق روستایی صعب العبور برای ما حائز اهمیت بوده و هست، تصریح کرد: در نظر داریم توسط پیمانکاران گاز رسانی مخزن گذاری هایی در مناطق صعب العبور تعبیه شود تا این مناطق نیز از نعمت گاز بهره مند شوند که این مهم تا سه سال آینده برای روستاهای جاده چالوس تحقق خواهد یافت چرا که هدف ما تامین آسایش و آؤامش و رفاه مردم می باشد.

این مقام مسئول در شرکت گاز استان البرز همچنین با یادآوری این موضوع که، طی دو هفته آتی کار فاز دوم پروژه گازرسانی بخش آسارا آغاز خواهد شد، گفت: پروژه فاز دوم از جمله 7فاز در دست اجرا می باشد که در این راستا عملیات محور جوستان تا گچسر که به طول ۵۳ کیلومتر می باشد که آغتاز این پروژه چیزی بالغ بر۴۶ میلیارد تومان از محل اعتبارات داخلی شرکت ملی گاز ایران برای این مهم هزینه می‌شود.

تقی نژاد افزود: ۸۰ درصد عملیات گازرسانی در روستای کُندر واقع در محور کرج - چالوس انجام‌شده است.

محور دیگر سخنان تقی نژاد اختصاص به  طرح بزرگ انتقال گاز از بوئین‌زهرا به کرج  داشت که در این رابطه عنوان کرد: این طرح با نگاه پنجاه‌ساله و به‌منظور تأمین گاز در سه بخش صنعت، کشاورزی و خدمات به طول ۷۰ کیلومتر و سایز ۳۶ اینچ انجام می‌شود.

وی بابیان اینکه لوله‌های این پروژه خریداری‌شده و در شرکت لوله‌سازی اهواز تحویل پیمانکار شده است، گفت: بیش از ۱۱۰ میلیارد تومان هزینه خرید لوله‌های این پروژه بوده است، اعتبار طرح ۳۰۰ میلیارد تومان اعلام‌شده است.

مدیرعامل شرکت گاز استان البرز مجموع اعتبارات شرکت گاز استان برای انجام پروژه‌های پیش رو را ۵۰۰ میلیارد تومان اعلام کرد که بخشی امسال در حال انجام و بخشی نیز از قبل شروع شده است.

شایان ذکر است: 27میلیارد و 500 میلیون تومان هزینه کالاهای مورد نیاز و 17 میلیارد و 900 میلیون تومان نیز مبلغ اجرای این پروژه است که در مجموع 46 میلیارد تومان از محل اعتبارات داخلی شرکت ملی گاز ایران جهت اجرای این پروژه هزینه خواهد شد.
 
 
تاریخ درج : 1398/02/31 11:02

©2010 www.KHABAR31.ir . All Rights Reserved